Letní tábor pro Pavlíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor

Obrázek daru
Mgr. Martina  Kroutilová
Patron příběhu

Mgr. Martina Kroutilová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Pavlíka i celou jeho rodinu jsem poznala před dvěma lety, kdy jsem do jejich rodiny začala dojíždět jako poradce rané péče za nejmladší Kristýnkou. Pavlík je tichý hoch, který rád pozoruje dění kolem sebe. Má moc hezký vztah ke svým dvěma mladším sestřičkám – s malou Kristýnkou si umí pěkně hrát a má s ní velkou trpělivost. Pomáhá také s péčí o staršího postiženého bratra, který je na vozíku. Bohužel ale zapomíná na základní hygienické návyky, takže mu je musí maminka připomínat. Kromě Pavlíka jsou v rodině ještě další 3 děti a každé z nich má určité zdravotní obtíže. I když je to pro jejich rodiče velmi náročné energeticky, logisticky i finančně, své děti milují a snaží se jim dopřát co nejvíce běžných zážitků. Některé nadstandardní aktivity jim ale z finančních důvodů dopřát nemohou. Momentálně se proto rozhodli požádat Patrona dětí o pomoc s úhradou letního tábora pro Pavlíka. Tábory podle mě k dětství patří. Letní prázdniny jsou navíc poměrně dlouhá doba, kdy jsou děti mimo kolektiv ve třídě. Pavlíkovi určitě prospěje být v létě chvíli i s jinými dětmi než jen se sourozenci. Na táboře si vyzkouší navazovat přátelství, pozná nové hry a zažije pobyt v jiném než domácím prostředí. A domů si jistě přiveze spoustu skvělých zážitků.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Rodina se čtyřmi postiženými dětmi nemá peníze na tábor pro Pavlíka

Třináctiletý Pavlík je veselý kluk, který nezkazí žádnou legraci. Rodiče to s ním však nemají vůbec snadné. Pavlík totiž trpí lehkou mentální retardací a epilepsií. Maminka ho musí neustále hlídat a připomínat mu základní hygienické návyky, na které Pavlík zapomíná. Každý den mu také chystá oblečení, protože Pavlík nedokáže odhadnout, jaké oblečení je třeba do konkrétního počasí. Na cestu do školy i ze školy musí mít doprovod, protože by se po cestě klidně mohl ztratit.

Pavlík chodí do 5. třídy speciální školy, kde se mu moc líbí. Na chodbách potkává svoji mladší sestřičku Moničku, která tam navštěvuje 3. třídu. Monička totiž trpí stejně jako on lehkou mentální retardací. Sourozenci mají ještě devatenáctiletého brášku Jarka, který se potýká s důsledky dětské mozkové obrny, a dvouletou sestřičku Kristýnku, kterou trápí strabismus a opožděný psychomotorický vývoj.

Pro rodiče není snadné finančně zajistit všechny 4 hendikepované děti. Kromě výdajů za bydlení a základní potřeby totiž řeší také jejich speciální potřeby. Stává se tak, že jim po uhrazení všeho nezbytného nezůstávají peníze na volnočasové aktivity dětí. A taková situace nastala právě teď.

Pavlík by rád odjel na letní tábor, rodiče ale nemají na jeho zaplacení dostatek peněz. Pavlík však o ničem jiném nemluví, na tábor a své kamarády se ohromně těší. Rodiče se naštěstí rozhodli požádat o pomoc Patrona dětí a doufají, že Pavlík nakonec na letní tábor přece jenom pojede.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě