Letní tábor pro Pavlíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor

Obrázek daru
Mgr. Martina  Kroutilová
Patron příběhu

Mgr. Martina Kroutilová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

S Pavlíkem se znám zhruba 3 roky. Do jeho rodiny docházím za jeho nejmladší sestřičkou Kristýnkou jako poradkyně rané péče. Pavlík je milý chlapec a šikovný starší bratr, který se potýká s epilepsií a lehkou mentální retardací. Žije v úplné rodině se třemi sourozenci, všechny děti ale naneštěstí mají nějaké zdravotní obtíže. Rodiče se o ně velmi hezky starají, zajišťují jim to nejdůležitější, jsou však věci, které si z finančního hlediska nemůžou dovolit. Patron dětí jim již několikrát pomohl a oni si toho ohromně váží. Minulý rok byl Pavlík kupříkladu díky dárcům poprvé na letním táboře, který si moc užil. Rodiče by mu tábor chtěli dopřát i letos, protože na něj ale nejsou doma peníze, znovu prosí o pomoc.

Sdílet příběh:

Příběh Pavlíka, jehož rodiče vychovávají čtyři hendikepované děti

Čtrnáctiletý Pavlík je veselý kluk, který nezkazí žádnou legraci. Rodiče to s ním však nemají vůbec snadné. Pavlík totiž trpí lehkou mentální retardací a epilepsií. Maminka ho musí neustále hlídat a připomínat mu základní hygienické návyky, na které Pavlík zapomíná. Každý den mu také chystá oblečení, protože Pavlík nedokáže odhadnout, jaké oblečení je třeba do konkrétního počasí. Na cestu do školy i ze školy musí mít doprovod, protože by se po cestě klidně mohl ztratit.

Pavlík chodí do 6. třídy speciální školy, kde se mu moc líbí. Na chodbách potkává svoji mladší sestřičku Moničku, která tam navštěvuje 4. třídu. Monička totiž trpí stejně jako on lehkou mentální retardací. Sourozenci mají ještě dvacetiletého brášku Jarka, který se potýká s důsledky dětské mozkové obrny, a tříletou sestřičku Kristýnku, kterou trápí strabismus a opožděný psychomotorický vývoj.

Pro rodiče není snadné finančně zajistit všechny 4 hendikepované děti. Kromě výdajů za bydlení a základní potřeby totiž řeší také jejich speciální potřeby. Stává se tak, že jim po uhrazení všeho nezbytného nezůstávají peníze na volnočasové aktivity dětí. A taková situace nastala právě teď.

Pavlík by rád odjel na letní tábor, kterého se díky dárcům Patrona dětí poprvé zúčastnil už loni. Byl to pro něj skvělý zážitek a stále na to vzpomíná. Bylo by proto skvělé, kdyby na tábor mohl odjet i letos. Pojďme mu na něj přispět.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě