společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Letní tábor pro Šárku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor

Obrázek daru
Mgr. Karolína  Šilarová
Patron příběhu

Mgr. Karolína Šilarová

sociální pracovnice - Oblastní charita Pardubice

Komentář patrona

S Šárky rodinou spolupracuji už rok a půl v rámci Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Jedná se o sociálně znevýhodněnou rodinu s nízkými příjmy a exekucemi. Maminka je samoživitelka a snaží se najít vhodné zaměstnání. Rodina aktuálně žije v azylovém domě pro ženy a matky s dětmi. Letní tábor by Šárce pomohl v rámci sociálního začleňování do kolektivu vrstevníků. Šárka se ho již v minulém roce zúčastnila díky finančnímu daru od soukromého dárce. Tábor se jí moc líbil, díky němu mohla poznat přírodu a zvířata.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,700 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Šárka (9 let) je šikovná a veselá dívka, která miluje zvířata a přírodu. Je sportovně nadaná a ve škole má samé hezké známky. Ráda svůj volný čas tráví venku, v přírodě, a moc by si přála odjet během letních prázdnin na tábor. Maminka však nemá dostatek peněz na to, aby ho svojí dceři zaplatila.

Šárka s maminkou teď bydlí v azylovém domě pro ženy a matky s dětmi. Do tíživé finanční situace se dostaly poté, co byla maminka dlouhodobě nezaměstnaná. Nedostatek peněz řešila půjčkami, které ji na konec uvrhly do dluhové pasti. I když Šárky tatínek platí výživné, rodina je téměř bez peněz.

Šárka je zdravá a kamarádská slečna, která chce zapadnout mezi své vrstevníky a trávit čas aktivně. Prázdninový letní tábor by jí dal možnost poznat nové kamarády a objevovat přírodu a zvířata. Představoval by také její jedinou příležitost, jak se o letních prázdninách dostat na pár dní mimo azylový dům a na chvíli zapomenout, v jak těžké životní situaci se s maminkou nacházejí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě