Letní tábor pro Šárku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor

Obrázek daru
Mgr. Karolína  Šilarová
Patron příběhu

Mgr. Karolína Šilarová

sociální pracovnice - Oblastní charita Pardubice

Komentář patrona

S Šárky rodinou spolupracuji už rok a půl v rámci Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Jedná se o sociálně znevýhodněnou rodinu s nízkými příjmy a exekucemi. Maminka je samoživitelka a snaží se najít vhodné zaměstnání. Rodina aktuálně žije v azylovém domě pro ženy a matky s dětmi. Letní tábor by Šárce pomohl v rámci sociálního začleňování do kolektivu vrstevníků. Šárka se ho již v minulém roce zúčastnila díky finančnímu daru od soukromého dárce. Tábor se jí moc líbil, díky němu mohla poznat přírodu a zvířata.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,700 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Šárka (9 let) je šikovná a veselá dívka, která miluje zvířata a přírodu. Je sportovně nadaná a ve škole má samé hezké známky. Ráda svůj volný čas tráví venku, v přírodě, a moc by si přála odjet během letních prázdnin na tábor. Maminka však nemá dostatek peněz na to, aby ho svojí dceři zaplatila.

Šárka s maminkou teď bydlí v azylovém domě pro ženy a matky s dětmi. Do tíživé finanční situace se dostaly poté, co byla maminka dlouhodobě nezaměstnaná. Nedostatek peněz řešila půjčkami, které ji na konec uvrhly do dluhové pasti. I když Šárky tatínek platí výživné, rodina je téměř bez peněz.

Šárka je zdravá a kamarádská slečna, která chce zapadnout mezi své vrstevníky a trávit čas aktivně. Prázdninový letní tábor by jí dal možnost poznat nové kamarády a objevovat přírodu a zvířata. Představoval by také její jedinou příležitost, jak se o letních prázdninách dostat na pár dní mimo azylový dům a na chvíli zapomenout, v jak těžké životní situaci se s maminkou nacházejí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě