Logopedické programy pro nemluvku Nellynku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

logopedický software a výukové počítačové programy Mentio; dar zajišťuje Mentio.cz

Obrázek daru
Mgr. Jaroslava  Bicková
Patron příběhu

Mgr. Jaroslava Bicková

vedoucí sociální pracovnice

Komentář patrona

Maminka dvojčat Nelly a Natalli vyhledala Centrum pomoci, jež nabízí sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi v tíživé životní situaci. Maminka s naší službou spolupracuje od roku 2017. Sociální pracovnice jí napomáhá při zvládání těžkých životních situací a podporuje ji v náročné péči o dcery, které od jejich narození vychovává sama. Děvčata se narodila předčasně, následně u nich byla diagnostikována epilepsie a mozečkový syndrom. Děvčata dochází na logopedii, navštěvují neurologa a fyzioterapeuta, pravidelně je rovněž navštěvují pracovnice organizace I MY - raná péče. Maminka se jim snaží zajistit veškerou péči, což je s ohledem na jejich specifické potřeby finančně i psychicky velmi náročné. Nyní by potřebovala pomoc s pořízením logopedického softwaru pro Nelly, neboť ta má velké problémy s mluvením a komunikací obecně. Maminka bohužel nepobírá výživné a na sociální dávky nemá nárok, pořízení softwaru je tak mimo její finanční možnosti.

Společně jsme vybrali
celou částku 13,728 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své nemocné Nellynky

Jsem maminkou krásných šestiletých dvojčátek Natálky a Nellynky. Jejich biologický otec se jich vzdal už v době mého těhotenství a nejeví o ně absolutně žádný zájem. I když jsou holčičky mojí radostí, péče o ně je psychicky i fyzicky dost náročná. Obě dvě jsou totiž nemocné a mají diagnostikovanou epilepsii a mozečkův syndrom. Ten se projevuje tím, že hůře chodí, třesou se, mají potíže s jemnou i hrubou motorikou. Potýkají se také s opožděným psychomotorickým vývojem. Pravidelně však spolu cvičíme a rehabilitujeme a já věřím, že se jejich stav určitě zlepší.

Abych dokázala skloubit práci s péčí o dcery, pracuji na částečný úvazek. Protože si kvůli složité životní situaci nemohu dovolit příliš si práci vybírat, vykonávám nyní zaměstnání, které je pod mojí kvalifikací. V tuto chvíli je však pro mě mnohem důležitější, abych svým holčičkám zajistila vše, co potřebují. Někdy je musím z různých důvodů vyzvedávat dřív ze školky a ne každý zaměstnavatel mi v tom dokáže vyjít vstříc. Holčičky jsou ale na prvním místě a všechno ostatní se jim musí podřídit.

A proč vám o svých dcerkách vyprávím? Chtěla bych vás totiž poprosit o pomoc s financováním logopedického softwaru a doplňujících aplikací pro Nellynku. Ta má totiž kromě problémů s jemnou i hrubou motorikou velké potíže s mluvením. Špatně vyslovuje a spoustě věcem nerozumí. Když na ni mluvím, musím věty formulovat jednoduše a jasně, jinak mě vůbec nepochopí. Několikrát za den se také věnujeme různým logopedickým cvičením a využíváme i logopedické pomůcky, to ale nestačí.

Nedávno jsem byla s dcerkami v lázních, kde si Nellynka vyzkoušela výukové programy na procvičování komunikace a mluvení. A okamžitě se jí to zalíbilo. Jedná se o počítačové programy, které veškeré informace podávají hrou a způsobem, kterému Nellynka rozumí. Na základně této zkušenosti mi paní doktorka řekla, že bychom s těmito logopedickými programy měly pracovat častěji. Není to však tak snadné.

Abychom je totiž mohly používat i doma, musím koupit speciální software, což je výdaj přesahující 10 000 korun. A to si jako samoživitelka nemůžu dovolit, proto se obracím s prosbou o finanční příspěvek na vás. Za vaši pomoc budu moc vděčná.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě