Logopedie pro Lucku po těžkém úrazu hlavy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

individuální logopedickou péči (4x týdně); dar zajišťují Sanatoria Klimkovice

Obrázek daru
Irena  Klišová
Patron příběhu

Irena Klišová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Lucinku a její maminku jsem poznala v nemocnici, kde byla Lucka hospitalizovaná po vážném a těžkém úrazu. Podstoupila nejednu operaci, má 3D implantát lebky, trápí ji potíže s pamětí, řečí, vyjadřováním i slovní zásobou. Pro její opětovné zapojení do běžného života by velmi pomohla logopedie v Sanatoriích Klimkovice, ta však není financovaná z prostředků zdravotních pojišťoven. Lucčina maminka si v tuto chvíli nemůže výdaj v podobě logopedické péče dovolit, proto společně žádáme o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,564 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Lucky, která se po těžkém úrazu všechno učí od začátku

Třináctiletá Lucka prožívá jedno z nejnáročnějších období svého života. V únoru loňského roku totiž spadla ze skály a její život se obrátil vzhůru nohama.

Po nehodě strávila spoustu času v nemocnici. Lékaři jí museli provést drenáž pro odvod hromadícího se mozkomíšnímu moku v mozku, místo kusu lebky má 3D destičku. Všechno, co tahle šikovná slečna uměla, zmizelo.

Lucka trpí částečnou ztrátou paměti, má problémy s řečí a vyjadřováním, trpí nespavostí. Její mozek totiž nedává tělu pokyn k tomu, aby spalo, spánek ji tak zastihne jen ve stavu absolutního vyčerpání. Lucka je nyní zcela závislá na mé péči a já jí věnuji veškerý svůj čas.

Dcera nyní navštěvuje speciální školu, kde si našla kamarády. Aby se ale lépe začlenila do kolektivu i širší společnosti, je potřeba, aby se více rozmluvila. Měla by se proto věnovat logopedii, já si však nemohu dovolit jí logopedickou péči hradit. A tak moc prosím o pomoc vás.

Věřím, že jednou bude z Lucky zase ta usměvavá a veselá dívka, která se raduje ze života a s chutí hraje na kytaru.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě