Lucince na hipoterapii

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hipoterapii; dar zajišťuje Rehabilitace Kateřina, s.r.o.

Obrázek daru
Mgr. Naděžda  Vaňharová
Patron příběhu

Mgr. Naděžda Vaňharová

učitelka

Komentář patrona

Lucinku jsem poznala jako její pedagog v mateřské škole, kam byla přijata jako první dítě s hendikepem, které vyžaduje speciální vzdělávací potřeby. Po třech letech je mezi námi vytvořen velmi přátelský vztah. Lucinka žije v láskyplném domácím prostředí se svým tatínkem a bráškou. Bohužel se potýká se zdravotním hendikepem v oblasti motorických činností. Největším problémem je však rozvoj řeči, Lucinka se ale dokáže vyjádřit pomocí alternativních prostředků nahrazujících slova. Hipoterapie by jí velmi pomohly k celkovému zlepšení zdravotního stavu – zlepšila by se její koordinace pohybů, rozvíjely se mozkové činnosti stimulující řeč. Pomohly by jí i po psychické stránce - Lucinka by překonala svůj strach, zvýšila si sebevědomí a navázala více kontaktů se svým okolím.

Společně jsme vybrali
celou částku 18,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek napsal příběh svojí Lucinky

Lucinka se narodila pár dní před Vánoci roku 2011. Bylo to naše krásné miminko, které přišlo na svět pěkně v termínu. Krátce po porodu však prodělala dětskou žloutenku a dětskou mozkovou obrnu. Moc jsme nevěděli, co se vlastně bude dít dál, jak se to u naší Lucinky projeví. Věřili jsme ale, že to nebude tak zlé. Lékaři nám později řekli, že Lucinku čekají problémy s nožkami. Nebylo jednoduché to poslouchat, ale řekli jsme si, že to zvládneme. Když měla Lucinka rok, poslali nás do Jánských Lázní. Tam jsme se dozvěděli, že má naše holčička svalovou hypotonii.

A pak od nás najednou odešla Lucinky maminka. Zdůvodnila to tím, že se nezvládne starat o takto nemocné dítě. Už od podzimu roku 2012 se o své děti vůbec nezajímá. Nevídá je, dárky k Vánocům ani narozeninám jim neposílá. A tak jsme s Lucinkou a jejím devítiletým bráškou Jirkou zůstali sami. Jirka je ale naprosto úžasný a moc mi s Lucinkou pomáhá. Často jí ukazuje, jak má co dělat, a ona ho hezky napodobuje. Učí se, jak stavět kostky, jak si hrát s míčem apod.

Pro Lucinku je většina běžných činností dost náročných. Některé svaly v těle jí totiž nefungují tak, jak by měly. Od svých 4 let, kdy poprvé dostala epileptický záchvat, se také pere s epilepsií a má diagnostikovanou středně těžkou mentální retardaci. Moje holčička zatím nemluví, ale ve školce ji učí komunikovat tzv. AAK metodou, kdy se řeč převádí do znaků. A to je výborné.

Už od malička spolu jezdíme jednou za rok do lázní, pravidelně navštěvujeme také neurologii. Nyní bychom rádi zkusili hiporehabilitaci, která Lucince pomůže k lepšímu držení těla a ke zpevnění svalů. Díky jízdě na koni se také naučí lépe vnímat pohyb. Pro mě je ale financování takové rehabilitace příliš nákladné. Proto prosím o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě