Lukášek by se rád postavil na vlastní nohy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační program KLIM-THERAPY; dar zajišťují Sanatoria Klimkovice

Obrázek daru
Mgr. Zdena  Severýnová
Patron příběhu

Mgr. Zdena Severýnová

učitelka

Komentář patrona

Lukášek je mým žákem. Žije v úplné rodině, kde se rodiče snaží dělat pro své dítě maximum. Na speciální rehabilitační pobyt ale v tuto chvíli nemají peníze. Speciální pohybová terapie v Klimkovicích by Lukáškovi pomohla zlepšit jeho pohybové funkce, což by vedlo k jeho větší samostatnosti.

Společně jsme vybrali
celou částku 49,120 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Jmenuji se Lukášek a už od narození se potýkám se spoustou zdravotních problémů. Narodil jsem se císařským řezem a maminka říkala, že dostat mě na svět nebylo vůbec jednoduché. Všechno se to odehrálo hodně ve spěchu, protože jsem u mamky v bříšku neměl dostatek kyslíku. No a s nedostatkem kyslíku právě souvisí většina mých potíží. Lékaři mi totiž jako důsledek těchto komplikací zjistili otok mozku a očního pozadí. To byl celkem průšvih, protože ruku v ruce s tím přišla dětská mozková obrna.

Teď je mi třináct, ale kvůli pár nešťastným minutám při mém narození jsem úplně jiný než moji vrstevníci. Tak v prvé řadě nemůžu chodit. Protože se mnou ale mamka pravidelně cvičí Vojtovu metodu, dokážu lézt po čtyřech. Každý rok spolu také jezdíme do lázní na rehabilitace. Je to docela makačka, ale pomáhá to. Pak mám ještě potíže s mluvením a špatně slyším. V září jsem potom podstoupil operaci obou nožiček a 6 týdnů jsem na nich měl sádry. Zkoušeli jste se někdy hýbat s nohama v sádře? Je to náročné i pro zdravého člověka, natož pro mě.

Teď přede mnou stojí velká výzva – rozhýbat nohy a postavit se na ně. Hodně by mi v tom mohl pomoci speciální program pohybové terapie KLIM-THERAPY, který ale stojí hodně peněz. Rodiče na to nemají, a tak prosíme o pomoc Vás. Pomůžete mi splnit sen o tom, že jednou půjdu na procházku po vlastních nohách?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě