společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Lukáškovi na ergonomické pastelky

Přispívali jste na

ergonomické pomůcky na podporu rozvoje grafomotoriky zn. STABILO

Markéta Stará
Patron příběhu

Markéta Stará

rodinná známá

Komentář patrona

Lukášek, kterému bych prostřednictvím Patrona dětí ráda našla pomoc, je syn mojí dobré kamarádky. Známe se od útlého dětství. Chlapeček v současné chvíli prochází stále řadou neurologických vyšetření. Žije pouze s matkou - samoživitelkou, otec mu zemřel před 7 měsíci. Lukáškovi by moc pomohly ergonomicky tvarované pomůcky, aby se naučil co nejlépe a nejpohodlněji správné držení psacího náčiní.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,219 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Čtyřletý Lukášek potřebuje speciální pastelky

Lukášek je hodný a úžasně milý čtyřletý chlapec, poloviční sirotek. Bohužel nemluví, dorozumívá se jen s pomocí rukou a nohou. Život se s ním nemazlí, stále se těžce vyrovnává s tragickým úmrtím svého tatínka. Problémy zažil i ve školce, kde se k němu, jak nám popsala maminka, nehezky chovala paní učitelka, takže nakonec skončil na psychiatrickém oddělení v pražské motolské nemocnici. Tam mu lékaři diagnostikovali dětský autismus s poruchou vnímání řeči.

Jeho matka je invalidní důchodkyně, přesto již 4 měsíce pracuje na plný úvazek. Zdravotně ji to však velmi vysiluje, i když se snaží vydržet co nejdéle, aby v bytě, který nyní se synem obývá, mohla opravit alespoň okna a vchodové dveře.

Lukášek potřebuje pomoci s řečí a grafomotorikou. Velmi užitečné by pro něj byly ergonomicky tvarované pastelky a pera, protože se s nimi naučí lepší uchopování. Zároveň maminka předpokládá, že by ho grafomotorická cvičení, která musí pravidelně provádět, víc bavila.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vzdělání
Školné pro nadaného matematika Kryštofa
Zbývá měsíc
Cílová částka 45,000 Kč
Podpořit příběh
Vzdělání
Nemocnému Vojtovi na školu a denní stacionář
Zbývá 2 měsíce
Cílová částka 85,000 Kč
Podpořit příběh

Podělte se o příběh dítěte z okolí

Přihlásit příběh zvládnete
hravě sami. A pokud ne, naše koordinátorky vám rády pomohou.