Lukáškovi na speciální rehabilitaci

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zdravotní rehabilitaci Klim-Therapy; službu poskytnou Lázně Klimkovice

Obrázek daru
Eva Kotlanová
Patron příběhu

Eva Kotlanová

asistentka pedagoga

Komentář patrona

S Lukáškem pracuji na základní škole jako asistentka pedagoga. Chlapec žije v úplné fungující rodině, kde maminka věnuje veškerý čas a energii péči o něj. I proto je moc šikovný a dělá velké pokroky. Lukášek je snaživý, milý a usměvavý chlapec, jeho velkou motivací při cvičení je vidina samostatného kroku, byť za pomoci berlí tak, aby se v budoucnu mohl samostatně pohybovat a kvalitněji žít. V současné době nechodí a má nepohyblivou levou ruku. Vždy, když se vrátí ze sanatoria, je vidět, jak mu rehabilitace pomáhají. Absolvuje je 2 krát ročně, většinou na jaře a na podzim. Jsou však značně nákladné. Odměnou za to je však pokaždé viditelný pokrok - Lukáš je pak krásně rozpohybovaný a uvolněný. Věřím, že díky své šikovnosti a rehabilitacím, je každým dnem blíže svému toužebně očekávanému prvnímu samostatnému kroku.

Společně jsme vybrali
celou částku 60,875 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Lukáškovi na speciální rehabilitaci

Lidé sní o různých věcech. Čtrnáctiletý Lukáš sní o svém prvním kroku. A pro tenhle svůj sen dělá, co může. V něčem ale potřebuje pomoci.

Jeho život začal, když se předčasně narodil ve 29. týdnu. Pár dnů poté u něj nastalo krvácení do mozku a nedostatek kyslíku ovlivnil jeho start do života nepříznivým směrem. Rodiče se záhy poté dozvěděli, že syn trpí dětskou mozkovou obrnou. Ani v koutku duše je prý však nenapadlo, jak trnitá cesta s tímto postižením to bude. Pro všechny. Vždy však věřili, že navzdory osudu, budou normální šťastná rodina. Snaží se, aby tomu tak bylo.

Jako rodina spolu ve všem drží, taťka Lukáše se hodně zapojuje do péče o něj, velkým dílem přispívá svou pomocí i starší bratr Jiřík. I tak prožívají všichni členové této rodiny vyjímečný život. Jsou si vědomi toho, co se říká. Tedy, že osud naloží člověku jen tolik, kolik unese. A tak se všichni dohromady snaží držet v kondici, aby celou váhu toho, s čím se musejí vyrovnávat, unesli.

Lukáškovo onemocnění mu v tuto chvíli neumožňuje samostatný život a je tedy zcela závislý na péči dospělé osoby. Nechodí, ale díky intenzivní rehabilitaci se již s oporou postaví a udělá pár krůčků. Rád by je však zvládl i samostatně.

Klim-therapie je přínosná rehabilitace, díky které Lukášek může zpevnit svalstvo, dosáhnout samostatného stoje a snad i samostatných prvních kroků. Všichni asi tušíme, jak moc by mu vylepšily jeho nelehký úděl. Můžeme se divit tomu, že o tom tolik sní? Obracíme se proto na Patrona dětí s prosbou o pomoc při úhradě navazujících rehabilitací v Klimkovicích.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě