Lukáškovi na sportovní kočárek

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

sportovní kočárek; dar zajišťuje Moje-miminko.cz

Obrázek daru
Mgr. Romana  Hanzlíková
Patron příběhu

Mgr. Romana Hanzlíková

poradce rané péče, speciální pedagog - logoped

Komentář patrona

Klinická logopedka kdysi doporučila Lukáškově mamince, aby oslovila naši organizaci za účelem sjednání služby rané péče pro jejího syna. Cílem bylo zintenzivnit logopedickou intervenci v domácím prostředím. Už dva roky tak dojíždíme za Lukáškem domů, zpravidla jednou za 14 dní. Lukášek má diagnostikovanou poruchu autistického spektra. S touto diagnózou se pojí těžkosti převážně v komunikaci a sociálním chování. Ve spolupráci s klinickou logopedkou se u Lukáška snažíme rozvíjet všechny jazykové roviny, zaměřujeme se tedy na slovní zásobu, morfologii, syntax, fonetiku i sociální užití řeči. Do intervencí také zahrnujeme aktivity pro rozvoj percepčních oblastí, stimulaci psychomotorického vývoje a neopomíjíme ani předškolní přípravu. Než Lukášek vážně onemocněl, pravidelně se účastnil týdenních pobytů a setkávání, které organizujeme pro rodiny dětí z rané péče. Lukáškovi loni zjistili nádor na mozku. V lednu byla zahájena chemoterapie, proto přestal docházet do mateřské školy a většinu času tráví v bytě, kde žije se svým mladším bratříčkem, maminkou a tatínkem. V důsledku chemoterapie je Lukášek často velmi unavený. S kočárkem by mohl trávit více času na čerstvém vzduchu a příjemně prožívat společné chvíle s rodinou mimo domácí prostředí.

Společně jsme vybrali
celou částku 18,690 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Onkologicky nemocný Lukášek by rád trávil více času venku

Letošní rok je pro šestiletého Lukáška hodně náročný. Loni v prosinci mu lékaři našli nádor v hlavičce. Lukášek tak podstupuje chemoterapii a všichni věří, že se z toho dostane. Většinu času teď tráví s mamkou a mladším bráškou v jejich malém bytě.

Lukášek to měl ale dost komplikované už předtím. Trpí totiž poruchou autistického spektra, která mu ztěžuje komunikaci s rodinou. S mamkou navštěvuje psychologa i psychiatra, bez pravidelných setkání s logopedem se také neobejde. Když ještě chodil do školky, měl svoji asistentku, která mu se vším pomáhala. Přesto je to stále chlapeček, který často nechápe, co se mu kdo snaží říct.

Maminka nemůže pracovat, protože Lukášek potřebuje všechen její čas i pozornost. Tatínkův příjem ale nestačí pokrýt všechny náklady spojené se synovými speciálními potřebami. Lukášek je často slabý a unavený, hodně spí. Aby mohl trávit více času venku, na čerstvém vzduchu, chtěla by rodina pořídit sportovní kočárek. Na klasický dětský je už Lukášek těžký, proto potřebuje kočárek pro velké kluky. Jeho pořizovací hodnota je však pro rodinu příliš vysoká.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě