Lukášovi na efektivnější přípravu do školy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Tereza  Szücsová
Patron příběhu

Mgr. Tereza Szücsová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S babičkou Lukáše jsem se seznámila v roce 2016, kdy jsem Lukáše jako sociální pracovnice neziskové organizace podpořila v jeho přípravě na další vzdělávání. Lukášova maminka už nežije a jeho otec se s ním dlouhodobě nevídá, vzájemně se neznají. Nebýt jeho babičky, musel by po úmrtí maminky žít v dětském domově. Babička, která žije sama s Lukášem již od roku 2014, je ve starobním důchodu. Lukáš aktuálně studuje střední praktickou školu, kde je velmi spokojený a má pěkný prospěch, což babičce dělá radost. Lukáš pro své studium potřebuje notebook, aby se mohl do školy dostatečně připravovat a plnit nejrůznější úkoly. Babička však ze svých nízkých příjmů nemůže na potřebný notebook sama našetřit.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,790 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Lukáše, kterého po smrti maminky vychovává babička

Když před několika lety moje dcera zemřela na následky zákeřné nemoci, zanechala po sobě syna Lukáše. Věděla jsem, že to bude těžké, ale nikdy mě ani na okamžik nenapadlo, že bych se o něj nepostarala. Vnuka mám dnes v pěstounské péči a snažím se, aby mu nic nechybělo.

Šestnáctiletý Lukáš je chlapec se speciálními vzdělávacími potřebami. Letos začal studovat na střední praktické škole a moc se mu tam líbí. Pro své studium by však potřeboval notebook, aby se mohl do školy dostatečně připravovat. Na základní škole se bez něj obešel, na střední škole už ale dostává úkoly, které bez počítače zpracovat nejde.

Protože jsem už ve starobním důchodu, nemohu Lukášovi notebook koupit. Pobírám sice příspěvek pro pěstouny, ten ale vystačí jen na základní potřeby a něco málo navíc. Několik tisíc na notebook ale opravdu nemám. A tak prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě