Lukymu na hygienické potřeby

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

základní hygienické potřeby

Obrázek daru
Tomáš Ostrý
Patron příběhu

Tomáš Ostrý

rodinný známý

Komentář patrona

S tatínkem Lukyho mě pojí dlouholeté přátelství. Poprvé jsme se potkali asi před deseti lety při sportu. Lukyho znám od narození. Bohužel po prvním roce jeho života rodiče řešili s lékaři neprospívání, jehož výsledkem byla pro všechny zdrcující diagnóza (Leigh syndrom). Rodinu stojí péče o syna nemalé peníze, a proto bych jim rád pomohl v jejich situaci.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,911 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh Lukyho

Luky má rád sledování videí na Youtube, chce také chodit, což ale nemůže, ale pokud jej držíme za boky, tak pár desítek minut „ujít“ umíme. Luky miluje vodu, chodíme do aquaparku, jezdíme k rybníkům a zatím v rámci možností má snad rád i život. Bohužel moc nemluví, někde se uchyluje k různým skřekům a jednoslovným vyjádřením, ale pokud mu je dobře, tak je s ním strašná sranda.

Péče o syna znamená celodenní péči bez možnosti minuty odpočinku (snad krom spánku). Syn je téměř hypotonický, nemůže sám stát, ani sedět, ale jako rodiče se musíme snažit jej udržovat ve vzpřímené poloze, neboť ležení by znamenalo fatální a velmi rychlé zhoršení už tak dramatického stavu.

Luky téměř ve čtyřech letech musí používat pleny (noční i denní) a toto se nezmění a měsíčně se jedná o nezanedbatelnou částku. Proto bychom moc rádi poprosili dárce projektu Patron dětí o pomoc. Budeme všem moc vděčni.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě