Lyžák pro budoucí zdravotní sestřičku Lucku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

lyžařský výcvik pořádaný školou

Obrázek daru
Andrea  Vernerová
Patron příběhu

Andrea Vernerová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Lucka je krásná patnáctiletá slečna, která má tři sourozence (jeden je už dospělý). Maminka se o ně stará sama a nemá to snadné. Aktuálně je navíc vážně nemocná. Lucka by se samozřejmě ráda zapojovala do všech aktivit, které jsou pro její vrstevníky běžné, avšak díky finančním podmínkám v rodině to vždycky není možné, čímž samozřejmě velmi trpí. Lucčina třída se v lednu chystá na lyžařský výcvik a Lucka by samozřejmě chtěla jet. Letos totiž nastoupila na střední školu a akce podobného typu jsou důležité z hlediska jejího začlenění se do kolektivu spolužáků. Pojďme jí proto společně na lyžák přispět. Naši pomoc si v době, kdy rodina prochází těžkým obdobím, opravdu zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,100 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Lucky, jejíž maminka bojuje s rakovinou prsu

Patnáctiletá Lucka studuje prvním rokem na střední zdravotnické škole. Je to její vysněná škola, takže když se dozvěděla, že ji přijali, byla radostí bez sebe. Studium ji moc baví, a protože je šikovná a chytrá, má i hezké známky. A když zrovna není ve škole nebo se neučí, jezdí na kole, plave nebo bruslí. Lucku baví také lyžování, proto by ráda odjela se svými spolužáky na lyžařský kurz pořádaný školou. Maminka, která se však sama stará o 3 děti, si takový výdaj nemůže dovolit.

Lucčina rodina se totiž potýká s finanční tísní. Maminka onemocněla rakovinou prsu, se kterou se stále léčí. Kvůli této dlouhodobé nemoci je samozřejmě na neschopence. Její snížený příjem se projevuje v rodinném rozpočtu, v němž nejsou peníze na volnočasové aktivity dětí. Maminka sice pobírá invalidní důchod II. stupně, to však ani zdaleka nestačí.

A protože je Lucka mamince velkou oporou a zaslouží si místo starostí prožívat i nějaké ty radosti, rozhodla se maminka požádat o pomoc s financováním lyžařského kurzu Patrona dětí. Pojďme Lucce dopřát týden strávený se spolužáky, vyplněný smíchem, radostí a oblíbenou sportovní aktivitou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě