Lyžák pro klidného sportovce Lukáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

lyžařský výcvik v rámci školy, oblečení (bunda a kalhoty), půjčení a servis lyží

Obrázek daru
Pavla  Bárová
Patron příběhu

Pavla Bárová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Lukášek je synem mé nejlepší kamarádky a znám ho prakticky od narození. Od jeho útlého věku jsem pro něj teta. Pravidelně se mnou jezdí na tábor i další akce, které si jeho maminka může finančně dovolit jen proto, že je jejich cena stlačena na nezbytné minimum (vedoucí jsou dobrovolníci, takže se hradí pouze náklady na stravu, pobyt a nezbytný provoz). Lukáš má poněkud stydlivou povahu a v oddíle mu trvalo delší dobu, než si utvořil okruh přátel. Letos nastoupil do nové školy, protože se s maminkou a bráškou přestěhovali, a tak se snaží zapadnout do nového třídního kolektivu. A musí to pro něj být těžké. Velmi rád však sportuje, proto by pro něj byl skvělou příležitostí, jak se svým novým spolužákům přiblížit, lyžařský výcvik pořádaný školou. Protože je však takový lyžák finančně náročnou záležitostí, kterou si maminka nemůže dovolit, obracíme se společně na Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,004 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh Lukáška, sportovce tělem i duší

Jsem rozvedenou maminkou dvou aktivních kluků, třináctiletého Lukáška a pětiletého Kubíka. Společně s mojí maminkou bydlíme v pronájmu. Pracuji jako poštovní doručovatelka a příležitostně si přivydělávám úklidem domácností. Snažím se, aby klukům nic nechybělo, s příjmem však vycházím jen těsně a šetřit se mi příliš nedaří.

Starší Lukášek, který je mi velkou oporou, by chtěl jet letos se svojí třídou na lyžařský výcvik. Vzhledem k tomu, že je sport jeho velkým koníčkem, rád by své dovednosti rozšířil i o lyžování. Zatím ještě na lyžích nestál. Ať se ale snažím, jak se snažím, lyžařský výcviku mu zaplatit nemůžu. Lukášek navíc potřebuje lyžařské oblečení, nemluvě o půjčení lyží, což také něco stojí.

Lukášek je ve své třídě nový a se spolužáky se teprve poznává. Letos jsme se totiž přestěhovali do jiného města, kde jsou menší nájmy. Lukášek má klidnou, ale trošku nedůvěřivou povahu a kamarády si nehledá snadno. Proto si myslím, že by mu lyžařský výcvik pomohl se zbavit ostychu a umožnil mu najít cestu ke svým spolužákům. A tak vás moc prosím o pomoc. Lyžařský výcvik pro něj bude splněným snem.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě