Lyžařský kurz pro Marťu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

lyžařský kurz pořádaný školou

Obrázek daru
Mgr. Tomáš  Rychnovský
Patron příběhu

Mgr. Tomáš Rychnovský

učitel

Komentář patrona

Martinu jsem 4 roky učil na naší základní škole. Je to velmi milá, přátelská a chytrá holka, která se výborně učí. Je to děvče, které si pomoc zaslouží. Martina žije ve společné domácnosti s dvěma mladšími brášky a maminkou, která se o děti hezky stará. Chybí jí však peníze na potřeby nad základní životní rámec. V tuto chvíli tak nezbývají finance na lyžařský výcvik. Pokud by na něj však Martina mohla jet, získala by možnost plnohodnotně se zařadit do kolektivu svých spolužáků a zažít něco pěkného, pro ni zcela neobvyklého.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svojí dcery, která má za sebou mnoho ošklivých věcí

Martina je velmi hodná a chytrá slečna. Hodně mi pomáhá v domácnosti a nebojí se ani péče o své dva mladší brášky. Marťa si chodí pravidelně přivydělávat žehlením, aby si občas mohla něco koupit. Ve svých patnácti letech je extrémně šikovná a samostatná. Marťa je také hudebně nadaná. Několik let hraje na housle a navštěvuje hodiny zpěvu. Jsem na ni moc pyšná.

Letos začala chodit na gymnázium a ráda by jela se svými novými spolužáky na lyžařský kurz. Na horách by měla možnost lépe je poznat a strávit čas mimo své každodenní povinnosti, kterých má opravdu mnoho. Moje finanční situace mi ale bohužel neumožňuje jí lyžařský kurz zaplatit.

Marťa zatím ve svém životě moc krásných okamžiků neměla. Její otec je alkoholik, což se na ní samozřejmě podepsalo. V současné době o ni příliš velký zájem nemá, výživné také neposílá. Když byla Marťa ještě malá, často jsme se stěhovaly. Chvíli jsme také bydlely s pánem, který jí do života přinesl ještě více bolesti. Její dětství tak bylo plné nejistoty a strachu, a to si nikdy neodpustím. Do konce života se budu snažit jí to vynahradit.

Jako malá naštěstí navštěvovala psychologa, který jí hodně pomohl. Díky němu se přestala uprostřed noci budit strachem, ale úplně za ní to ještě není. Kvůli všem ošklivým věcem, které už má za sebou, se stále občas pere s nočními děsy.

Marťa by si samozřejmě přála spoustu věcí, ale protože ví, že na ně nemám, o nic si neříká. Vím však, že ji to mrzí. S blížícím se lyžařským kurzem se zvětšuje její smutek z toho, že nebude moci jet. A protože už nechci, aby byla pořád jenom smutná, rozhodla jsem se požádat o pomoc Patrona dětí. Pomůžete mi, prosím, vnést do života mojí dcerky zase radost?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě