Lyžařský kurz v rámci sportovní třídy pro Nelinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zimní školu v přírodě s lyžařským kurzem, povinnou výbavu (kombinéza, rukavice, lyžařská kukla) a půjčení lyžařské výstroje

Obrázek daru
Bc. Lenka Hurtová, DiS.
Patron příběhu

Bc. Lenka Hurtová, DiS.

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Nelinka je pohybově nadaná dívka, kterou nejvíce baví aerobic. Ráda by se také naučila lyžovat a tento sen má již na dosah. Její třídu čeká zimní škola v přírodě s lyžařským kurzem a Nelinka by moc ráda jela. Maminka by jí to chtěla dopřát, bohužel má ale problémy uhradit jí veškeré náklady (ubytování, stravné, skipasy, půjčovné lyží, povinná výbava). Rodina se totiž ocitla v náročné životní situaci spojené se ztrátou bydlení a momentálně žijí v azylovém domě. S maminkou intenzivně spolupracuji v rámci sociálně aktivizační služby na zlepšení její finanční situace a stabilizaci bydlení, ještě je před ní ale velký kus cesty. Aktuálně si musí vystačit jen s invalidním důchodem, a protože je lyžařský výcvik nad její finanční možnosti, obrátila se s prosbou o pomoc na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,454 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Nelinky, která žije s rodinou v azylovém domě

Devítiletá Nelinka miluje pohyb, proto navštěvuje sportovní třídu. Nejraději má aerobic a už více než rok mluví o tom, že se chce naučit lyžovat. Letošní zimu se její třída chystá na školu v přírodě spojenou s lyžařským kurzem a Nelinka se toho nemůže dočkat. Zatím to ale vypadá tak, že se svými spolužáky nikam nepojede.

Nelinčina maminka to totiž nemá vůbec snadné. Zůstala sama na dvě děti a nedaří se jí najít práci. Je čerstvě evidovaná na úřadu práce a má zažádáno o dávky v hmotné nouzi. Otec dětí jí bohužel neposílá výživné, maminka to ale řeší soudní cestou. Aktuálně rodina nemá ani vlastní bydlení a žijí v azylovém domě.

Pro maminku je nyní nejdůležitější uhradit nájem a další nutné výdaje, na zaplacení lyžařského kurzu a půjčení lyží jí už peníze nezbývají. Nelince navíc schází i potřebné lyžařské vybavení. Když jí maminka řekla, že se lyžařského kurzu bohužel nezúčastní, byla z toho nešťastná. Se svými spolužáky je totiž ráda a naučit se lyžovat je její velký sen. A protože jí maminka chce tento sen splnit, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě