Lyžařský výcvik pro fotbalistu Františka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

lyžařský výcvik v rámci školy a zapůjčení lyží

Obrázek daru
Mgr. Jaroslava  Pavlíčková
Patron příběhu

Mgr. Jaroslava Pavlíčková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Rodině Františka pomáhám jako terénní sociální pracovnice a snažím se tatínkovi i jeho dvěma synkům pomoci překlenout náročné životní období. Před nedávnem totiž ztratili maminku. František je aktivní a neposedný devítiletý kluk, který rád sportuje. V letošním roce začal hrát rugby, pokračuje ve fotbalu a má možnost se v rámci školy zúčastnit lyžařského výcviku a vyzkoušet si tak krásu lyžování. Vzhledem ke smutné události, která rodinu postihla koncem léta, se tatínek snaží Františka aktivizovat a dát mu možnost rozvíjet se ve sportovní oblasti. Chce mu dát také příležitost vidět svět ze světlejší stránky a věří, že lyžařský výcvik mu k tomu dopomůže. Protože ale na lyžák nemá dostatek peněz, prosí o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,100 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek, který se sám stará o dvě děti, nemá peníze na lyžařský výcvik

Devítiletý František je aktivní a sportovně založený kluk. Od začátku letošního školního roku se věnuje rugby a třetím rokem hraje fotbal. S jeho sedmiletým bráškou nevynecháme jediný Františkův zápas. Rád také jezdí na kole a prozkoumává okolí naší vesnice.

František ke sportu utíká vždy, když je smutný. A to je teď bohužel často. V létě totiž zemřela jeho maminka, moje manželka, a já i kluci se s tím stále vyrovnáváme. František na sobě ztrátu maminky nedává znát, vím však, že to jeho citlivou dětskou duši trápí.

Moc bych si přál, aby byl František zase tím veselým klukem jako dřív. Proto bych mu rád splnil jeho přání odjet se spolužáky na lyžařský kurz. Problém je však v tom, že si úhradu lyžáku nemůžu dovolit. Jsem totiž po operaci páteře a mé pracovní možnosti jsou tím dost omezené. Pobírám důchod I. stupně, přivydělávám si na brigádách a aktivně si hledám jinou práci. Protože ale potřebuji pracovní dobu, která bude ohleduplnější k péči o mé dva synky, není pro mě snadné něco najít. Vdovský a sirotčí důchod se stále vyřizuje, takže nyní musíme vyjít s mým invalidním důchodem, příspěvkem na bydlení a přídavky na děti.

Velkou oporou je mi v těžké životní situaci naše terénní sociální pracovnice, jíž vděčím za mnohé. A byla to právě ona, kdo mi doporučil projekt Patron dětí. A tak se na vás obracím s žádostí o pomoc s úhradou lyžařského výcviku pro svého Františka. Rád bych totiž zase viděl úsměv na jeho tváři.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě