Lyžařský výcvik pro Zuzku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

lyžařský výcvik

Obrázek daru
Aneta Botková
Patron příběhu

Aneta Botková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Se Zuzkou a její rodinou se potkávám pravidelně již několik let v rámci Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Zuzka se účastní téměř každého setkání, je to aktivní mladá dívka. Její maminka a její partner chodí do zaměstnání, ale rodina se přesto potýká s finančními problémy a po uhrazení všech pohledávek jim moc peněz nezbývá. Krom toho se ještě starají o dva společné syny. Zuzka se proto nemůže účastnit většiny placených aktivit, které její škola pořádá, což ji vylučuje z kolektivu a musí čelit posměchu některých spolužáků. Teď například kvůli finanční situaci musí oželet lyžařský výcvik, kam by si moc přála jet. Myslím, že by si jet zasloužila, protože se ve škole snaží, má dobré známky a výcvik by byl dobrou odměnou a upevnilo by to její vztahy se spolužáky.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své dcery Zuzky, která by si přála jet na lyžařský výcvik

Moje dcera Zuzka právě oslavila třinácté narozeniny. Je zlatá, ráda mi pomáhá v kuchyni, ráda tráví čas s kamarády a se svými mladšími brášky. Bohužel to v životě nemá jednoduché. Její vlastní otec se o ni nikdy nezajímal a naše rodina se potýká s finančními problémy. Mám dvě zaměstnání a snažím se, aby moje děti měly všechno, co potřebují, ale často se stává, že nemám peníze na to jim to poskytnout.

Zuzce se kvůli naší finanční situaci posmívají spolužáci. Nemůže se účastnit většiny aktivit, které její škola pořádá a je z toho nešťastná, protože se cítí vyloučená z kolektivu. Chtěla by také zažít dobrodružství a naučit se něco nového. Teď její třída odjíždí na lyžařský výcvik, kam by si Zuzka moc přála jet, protože nikdy nebyla na horách a ráda by se naučila lyžovat. Bohužel si tento výdaj nemůžeme dovolit.

Doufám, že se naše situaci časem zlepší. Rozhodně děláme všechno pro to, aby se tak stalo. Nechci ale, aby mezitím Zuzka přišla o tolik zážitků, které by měly být pro dívku jejího věku samozřejmostí. Lyžování se spolužáky by rozhodně zažít měla. Proto se obracím se žádostí o pomoc na Patrona dětí a za jakýkoliv příspěvek na Zuzčin lyžařský výcvik budu nesmírně vděčná.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě