Lyžování na monoski pro Šimonka s DMO

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

týdenní zájezd na hory pro hendikepované děti (včetně instruktora lyžování na monoski, permanentky a rehabilitací)

Obrázek daru
Ing. Ludmila  Budilová
Patron příběhu

Ing. Ludmila Budilová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

V Centru Kaňka, kde pracuji jako fundraiser, se už 14 let pořádají zimní sportovně rehabilitační pobyty pro děti s hendikepem. Letos by mohl jet i malý Šimůnek, kterému diagnóza dětské mozkové obrny neumožňuje učit se na lyžičkách. Šimonkovi jako malému vozíčkáři by pobyt s vrstevníky na horách bez maminky velice pomohl v jeho osamostatňování a naši odborní pracovníci tuto formu rehabilitace velice doporučují. Pro Šimonka je vhodné sjezdování na tzv. monolyži, kterou sváží dospělý doprovod. Šimůnek by trávil dopoledne na svahu s dobrovolným instruktorem, odpoledne by rehabilitoval v bazénu a tělocvičně. Protože jsou ale naše speciální pobyty pro rodiny dětí poměrně drahé, a to i přes to, že se snažíme získávat dárce a ceny udržet co nejníže, nedokáže Šimonkova maminka hradit všechny náklady. Proto vám bude vděčná za pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 14,430 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh Šimonka, který je upoutaný na invalidní vozík

Šimonek se narodil předčasně a do života si přinesl dětskou mozkovou obrnu s postižením všech končetin. Oproti svým vrstevníkům je opožděný ve vývoji, což se v jeho pěti letech projevuje zejména tím, že nechodí, ztrácí rovnováhu a těžce mluví. Zvládne se jen přetočit na bříško a s velkými obtížemi lézt. Při všech činnostech potřebuje pomoc a vyžaduje celodenní péči.

I přes to všechno je to ale veselý kluk, který miluje sport. Například na závody v lyžování se vydrží dívat celý den. Centrum Kaňka, kam Šimonek chodí do školky, pořádá týdenní zájezd na hory a já bych byla moc ráda, kdyby se ho Šimonek mohl zúčastnit. V doprovodu instruktora by se svezl na speciálně upravené lyži pro hendikepované, tzv. monoski, a zažil tak to, co zdravé děti. Kromě lyžování by se také věnoval rehabilitacím a plavání, a to vše pod dohledem odborníků. Bohužel si však jako samoživitelka nemohu dovolit tento pobyt financovat.

Hradit všechny terapie a neurorehabilitace pro mě není snadné a přiznávám, že bez pomoci rodičů a bratra bych to vůbec nezvládla. Mám štěstí, že mi můj zaměstnavatel umožňuje poskládat si pracovní dobu tak, abych se o Šimonka mohla starat, výplata mi ale často na vše potřebné nestačí. Péče o postižené dítě je totiž nesmírně nákladná.

Moc bych si přála, aby Šimonek kromě pravidelného, a někdy pro něj i únavného, rehabilitování zažil legraci při aktivitě, která ho fascinuje. Proto vás moc prosím o příspěvek na zájezd na hory, kde se konečně může „postavit na lyže“. Předem vám moc děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě