Malé Kristýnce na neurorehabilitační program

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

neurorehabilitační program REHA MOTION; dar zajišťují Sanatoria Klimkovice

Obrázek daru
Blanka  Švehlová
Patron příběhu

Blanka Švehlová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Rodinu navštěvuji jako poradkyně rané péče od července roku 2016, kdy byly Kristýnce 4 měsíce. Její rodiče se na naši službu obrátili proto, že Kristýnku trápil opožděný psychomotorický vývoj a nejasné zrakové reakce. Lékaři u ní s odstupem času diagnostikovali paleocerebelární syndrom, který způsobuje problémy s koordinací pohybu, potíže ve zrakovém vnímání a v řečovém vývoji. Rodiče se s ní už od počátku věnují podpoře jejího vývoje, cvičí na fyzioterapii, jezdí na ergoterapii i logopedii, pracují v oblasti zrakové stimulace. Díky tomu všemu dělá Kristýnka velké pokroky. Nyní by měla absolvovat neurorehabilitační program v Sanatoriích Klimkovice, který je však pro její rodiče příliš drahý. Proto se rozhodli požádat o pomoc s jeho financováním Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 19,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své dcerky, která má problémy s koordinací a rovnováhou

Naše Kristýnka se narodila hezky v termínu. Sice mi trošku dělaly starosti problémy s kojením, které se objevily už v porodnici, jinak ale nebyl důvod k obavám. Po prvních třech měsících Kristýnčina života ale bylo jasné, že něco není v pořádku. Oproti stejně starým dětem zaostávala v motorickém vývoji a já se začala obávat. Později mi lékaři sdělili, že u ní našli tzv. paleocerebelární syndrom, který se projevuje zejména poruchou rovnováhy a koordinace.

Z Kristýnky je dnes tříletá veselá holčička, která má ráda společnost. Pravidelně spolu docházíme na fyzioterapii, ergoterapii a logopedii, letos nám navíc neurolog doporučil měsíční neurorehabilitační program REHA MOTION. Ten napomáhá k protažení zkrácených svalů a k centraci a uvolnění končetin. Po jeho absolvování se zvyšuje svalová síla, zlepšuje se mobilita, stabilita, koordinace i hrubá a jemná motorika. Program rovněž slouží k nácviku správných pohybových stereotypů, navíc zesiluje smyslové vnímání a pozitivně působí na psychiku.

Program REHA MOTION ale není financován pojišťovnami a my si nyní takový výdaj nemůžeme dovolit. Proto vás moc prosíme o pomoc.

P. S. Jméno mé dcerky v příběhu není skutečné. Náš příběh ale skutečný je.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě