Malé výtvarnici Vanesce na školní pomůcky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky

Obrázek daru
Rita Levinská
Patron příběhu

Rita Levinská

pracovnice Charity Přelouč

Komentář patrona

Pracuji jako vedoucí služby Podpora rodiny Charity Přelouč. Posláním naší služby je profesionální pomoc a podpora rodinám s nezaopatřenými dětmi v nepříznivé životní situaci, kterou nedokáží sami řešit. Chceme přispívat k obnovení základních funkcí rodiny a její samostatnosti. Prostřednictvím pracovníků služby nabízíme víru v dobro a naději tam, kde už nebyla. Služby poskytujeme terénní formou v domácím prostředí, ve vyhrazeném čase také v sídle služby ambulantní formou. Vanesčina rodina s námi spolupracovala od roku 2015 do roku 2018. Jejich situace byla velmi nepříznivá, opakovaně se nedařilo nalézt vhodné bydlení. Maminka i tatínek však za dobu naší spolupráce udělali velké pokroky. Povedlo se jim změnit myšlení z původního "dejte nám" na "snažíme se starat sami". Rodina má dnes pronajatý malý byt, pravidelně hradí nájem i ostatní poplatky. Tatínek pracuje, maminka si nyní přivydělává ve veřejně prospěšných pracích. Ještě dlouho je ale budou dohánět hříchy minulosti. Exekuce z platu připravují rodinu o podstatné finanční částky, proto v současné době uvažují o podání žádosti o oddlužení. Objem peněz, se kterým rodina skutečně měsíčně hospodaří, jim nedovoluje tvořit si finanční rezervy a v případě kumulace potřeb dětí nejsou rodiče schopni je naplnit. Vaneska zaznamenala v loňském školním roce velký úspěch ve školní soutěži v kreslení. Byla oceněna starostkou města, pro celou rodinu to byl velký den. Vaneska je snaživá, těší se z každé pochvaly. Stydí se, když nemá ve škole vybavení, které je žádáno. A protože jí rodiče školní pomůcky pořídit nemohou, rozhodli se s mojí podporou požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,389 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh pilné žačky Vanesky

Osmiletá Vaneska miluje kreslení, a dokonce ve svém městě vyhrála výtvarnou soutěž. Ocenění jí předávala paní starostka a celá Vanesčina rodina byla u toho. Všichni na ni byli moc pyšní. Vaneska nastoupila do 2. třídy a mamince ze školy přinesla seznam školních pomůcek, které bude potřebovat. Nemůže se dočkat, až všechny ty novotou vonící pastelky, barvičky a sešity bude mít. Zároveň má ale strach, jestli jí je rodiče zvládnou pořídit včas. Loni jí totiž ve výuce občas něco chybělo, z čehož byla malá školačka strašně nervózní. Ve škole je ráda, učení ji baví a nedostatek vhodných školních pomůcek nese těžce.

Vaneska má 8 sourozenců a společně s rodiči bydlí v malém podnájmu. Tatínek pracuje a maminka si přivydělává na vedlejší pracovní poměr, protože ale splácí dluhy z minulosti, nedaří se jim nic naspořit. Začátek školního roku je pro ně vždycky hodně těžký. Do školy a školky totiž vypravují 6 dětí a rozhodně není v jejich finančních možnostech všem pořídit potřebné pomůcky.

Maminka s tatínkem si moc přejí, aby Vaneska chodila do školy s radostí a ne s obavami, jestli se paní učitelka náhodou nebude zlobit za to, že nemá sešity nebo pastelky. A protože nemají nikoho, kdo by jim pomohl, obrátili se na Patrona dětí. Pojďme jim společně pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě