Malému Radečkovi na vertikalizační stojan

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na vertikalizační stojan; dar zajišťuje Medicco s.r.o.

Obrázek daru
Bc. Renata  Kunzmannová
Patron příběhu

Bc. Renata Kunzmannová

fyzioterapeutka

Komentář patrona

Radeček od svých 4 měsíců dochází s maminkou do Centra komplexní péče na rehabilitace. Potkáváme se tedy téměř dva roky a společně pracujeme na zlepšení Radečkova psychomotorického vývoje. Pro jeho rodiče je péče o něj extrémně náročná, obdivuhodně to ale zvládají. Radečkovi nyní pořizují vertikalizační stojan, na který mají doplatit necelých 10 000 korun. Protože ale teď tolik peněz nemají, prosí o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,292 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého synka, který se pere s řadou zdravotních problémů

Dvouletý Radeček je možná největší vodomil na světě. Miluje vodu a koupání, v bazénu i ve vaně. Když jdeme kolem řeky a vidím, že se tím směrem dívá, vím, že kdyby se mohl rozběhnout, nedokázala bych mu ve skoku do vody nikterak zabránit. Ve vodě je prostě šťastný, a jakmile z ní musí ven, dává rázně najevo, že se mu to ale vůbec nelíbí. Má také rád různé hračky, momentálně u něj vede svítící bubínek.

Radeček se narodil s geneticky podmíněnou chorobou, která nese označení Cri du chat syndrom. Známější je pod souslovím syndrom kočičího křiku. Příčinou onemocnění je úplná či částečná ztráta krátkého raménka 5. chromozomu. U našeho synka se nemoc projevuje neprospíváním, zúženým hltanem (jí jen mixovanou stravu), opožděným psychomotorickým vývojem (neleze, nesedí ani nemluví) a poškozením zraku.

Díky dárcům Patrona dětí má Radeček iPad, na kterém pomocí speciálních aplikací pro stimulaci zraku trénuje svá očka. Za tento dar jsme nesmírně vděční, sami bychom mu ho nikdy pořídit nedokázali. Nyní ale potřebujeme znovu pomoci.

Radeček je momentálně na úrovni osmiměsíčního dítěte. Zatím nechodí ani nesedí, podle lékařů je ale naděje, že se to naučí. Doporučili nám drahý rehabilitační stojan, jehož používání posiluje dolní končetiny, zabraňuje zkracování Achillovek a v neposlední řadě umožňuje poznávat svět z pohledu ve stoje. Zatím máme jeden stojan vypůjčený, koncem února ho ale musíme vrátit.

Pojišťovna nám na stojan přispěje částkou 68 706 korun, což je báječné. Musíme však doplatit 9 292 korun, to si ale nemůžeme dovolit. A tak vás znovu prosím o pomoc.

P. S. Jméno dítěte v příběhu není skutečné, náš příběh ale skutečný je!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě