Maličké Beátce na zdravotní kočárek

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální zdravotní kočárek; dar zajišťuje LADOL

Obrázek daru
Mgr. Aneta  Bučková
Patron příběhu

Mgr. Aneta Bučková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Beátku znám z výkonu svého povolání poradkyně rané péče. Do její rodiny dojíždím každý měsíc. Beátka je holčička s kombinovaným postižením. Trpí dětskou mozkovou obrnou, hypotonií, epilepsií a centrální zrakovou vadou. S jejími rodiči momentálně řeším problém, že Beátka již odrostla dětskému kočárku a potřebuje nový, z hlediska jejích diagnóz vhodnější. Kočárek, který potřebuje, je speciální pomůckou s vysokou pořizovací cenou a rodiče si nyní jeho koupi nemohou dovolit. Pojďme jim společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 26,670 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Beátky, která trpí kombinovaným postižením

Naše malá Beátka se narodila už ve 26. týdnu, byla strašně maličká a nedýchala. Lékaři ji museli oživovat a já se bála jako nikdy předtím. Naštěstí se jim podařilo Beátku zachránit, následky si naše holčička však ponese do konce svého života.

Kvůli nedostatku kyslíku v prvních chvílích svého pobytu na světě má Beátka poškozený mozek. V důsledku toho se u ní rozvinula dětská mozková obrna, svalová ochablost (tzv. hypotonie) a epilepsie.

Beátka v dubnu oslaví 2. narozeniny. Bohužel je malý ležáček, který se nepřetočí ani neudrží hlavičku. Všude ji nosíme nebo vozíme v kočárku, ten už však vzhledem k jejímu postižení není vhodný a je jí navíc malý. Potřebovali bychom proto zdravotní polohovatelný kočárek, v němž bude mít Beátka zafixované tělo i hlavu a bude jí v něm příjemně.

Kočárek potřebujeme každodenně, bez něj se nikam nedostaneme. Chodíme k lékařům, na nákup a další pochůzky, vyrážíme také na časté procházky. Beátce se na čerstvém vzduchu líbí a ráda poznává nové věci kolem sebe. Pořízení kočárku, který stojí více než 25 000 korun, si však nemůžeme dovolit. Já jsem s Beátkou doma a manžel pracuje jako jeřábník, výdaj v podobě zdravotního kočárku je tak nad naše finanční možnosti. Proto vás prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě