Maličké Toničce s DMO na intenzivní rehabilitace

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zdravotní rehabilitace (4 hodiny denně po dobu 1 měsíce); dar zajišťuje ARMANDI THERAPY CLINIC s.r.o.

Obrázek daru
Eva  Čermáková
Patron příběhu

Eva Čermáková

sociální pracovnice OSPOD

Komentář patrona

Malou Toničku znám od jejího narození. Její biologická rodina se o ni nemohla postarat, proto jsem pro ni zařizovala pěstouny na přechodnou dobu, kteří o ni s láskou pečují dodnes. Vzhledem k jejímu zdravotnímu znevýhodnění se pro ni totiž nepodařilo najít vhodnou osvojitelskou rodinu ani ji umístit do dlouhodobé pěstounské péče. Dočasní pěstouni se ale nechtěli smířit s tím, že by Tonička měla skončit v nějakém zařízení, takže se rozhodli, že se stanou jejími poručníky a budou o ni pečovat dlouhodobě. Za to si jich velmi vážím a moc jim i Toničce fandím. Toničku znám jako vždy pozitivně naladěnou holčičku, která se statečně pere se svým zdravotním znevýhodněním. Poručníci se jí maximálně věnují, pravidelně s ní rehabilitují a spolupracují s různými odborníky. Díky této trpělivé péči a lásce se Toniččin zdravotní stav po malých krůčcích zlepšuje. Věřím, že další intenzivní rehabilitace ji zase posunou o kus dál. Protože jsou ale opravdu nákladné a pěstouni teď nemají na jejich další financování peníze, rozhodli se požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 65,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Toničky, o kterou s láskou pečují její pěstouni

Když se dvouletá Tonička narodila, ukázalo se, že se o ni její rodiče nedokáží postarat. Naštěstí se jí ale ujali „náhradní“ maminka s tatínkem, díky nimž Tonička získala bezpečný a klidný domov.

Tonička si však s sebou do života přinesla dětskou mozkovou obrnu, a to rovnou v té nejtěžší formě. Nemoc se u ní projevuje tak, že má postižené všechny 4 končetiny, kvůli kterým má obrovské potíže s pohybem a celkovou koordinací.

To, co jí ale zaručeně pomáhá, je dlouhodobá intenzivní rehabilitace pod dohledem odborníků. Taková rehabilitace však na jeden měsíc stojí 65 000 korun, což si pěstouni nemohou v žádném případě dovolit. Protože ale udělají všechno pro to, aby se Toničky stav zlepšoval, rozhodli se požádat o pomoc Patrona dětí. Pojďme jim proto společně pomoci.

P. S. Jméno dítěte bylo v příběhu změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě