Maličkému Vaškovi na naslouchadla

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

naslouchadla

Obrázek daru
Lucie Hájková, DiS.
Patron příběhu

Lucie Hájková, DiS.

klíčová pracovnice pěstounské rodiny

Komentář patrona

Vašek je od narození v přechodné pěstounské péči a já jsem sociální pracovnice jeho pěstounky. Díky péči přechodné pěstounky se u malého podařila včas podchytit a diagnostikovat silná nedoslýchavost/hluchota. V současné době jsou vybrána speciální naslouchátka, která mají Vaškovi pomoci rozvíjet komunikaci a zařadit ho do běžného života s co nejmenším omezením. S nimi se jistě také zvýší Vaškova šance na umístění do náhradní rodiny. Pěstounka si ale výdaj v podobě naslouchátek nemůže dovolit.

Společně jsme vybrali
celou částku 28,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Vašek, který je v pěstounské péči, téměř neslyší

Mrňousek Vašek se narodil v září loňského roku. V porodnici si ho vyzvedla přechodná pěstounka, která si hned všimla, že Vašek nejspíš neslyší. Po několika základních vyšetřeních, při kterých Vaškovi nenaměřili žádný sluch, se pěstounce podařilo získat žádanku na větší vyšetření, které odhalilo rozsáhlou sluchovou vadu – Vašek z 95 procent neslyší.

Vaškův hendikep by do jisté míry zmírnila naslouchadla. Ta ale stojí 38 000 korun, které pěstounka bohužel nemá. A protože nemá jinou možnost, jak peníze sehnat, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí. Pojďme jí a zejména Vaškovi společně pomoci.

P. S. Jméno dítěte v příběhu není skutečné, příběh ale skutečný je!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě