Malířce Nelince na dioptrické brýle

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na dioptrické brýle

Obrázek daru
Renata  Dvořáčková
Patron příběhu

Renata Dvořáčková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Nelinka je báječné děvče, letos ji ale potkává jedno neštěstí za druhým. Před několika měsíci jí zemřela babička, která žila s ní a její maminkou. Pár měsíců nato přišla i o svého pejska. K tomu všemu má tatínka, který sice na její výchovu přispívá, o dcerku se ale jinak nezajímá. I přesto všechno ale nezahořkla – je kamarádská a hodná. Má moc ráda přírodu, nádherně kreslí a mamince doma hodně pomáhá. Nyní potřebuje silnější dioptrické brýle, bez kterých velmi špatně vidí. Maminka, která je v invalidním důchodu, jí je však nemůže zaplatit. A protože děvčata nemají nikoho jiného, kdo by jim mohl finančně vypomoci, rozhodla se maminka požádat o příspěvek na brýle prostřednictvím Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,169 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Nelinky, která potřebuje nové brýle se ztenčenými skly

Čtrnáctiletá Nelinka je sympatická slečna, která má ráda přírodu a zvířata. Doma má malého pejska, o kterého se příkladně stará, a kdyby mohla, poskytla by azyl všem opuštěným zvířatům v okolí. Nelinka také miluje kreslení a vyplňuje jím spoustu svého volného času. V poslední době ale na malování moc nevidí. Výrazně se jí totiž zhoršil zrak, a i když má předpis na nové brýle, její maminka jí je nemůže pořídit. Se současnými brýlemi už šikovná malířka nevidí ani na tabuli.

Nelinčina maminka pobírá invalidní důchod, příspěvek na bydlení, dávky hmotné nouze a výživné na dcerku. Z toho uhradí náklady na bydlení, potraviny a nezbytnou drogerii a na nic dalšího jí peníze nezbydou. Když jí proto Nelinčin oční lékař ve spolupráci s optikem sdělil, že Nelinka potřebuje nové brýle se ztenčeními skly, věděla, že na ně nebude mít. A na pomoc Nelinčina otce se spoléhat nemůže. Ten se o svoji dceru nezajímá a kromě alimentů není ochoten přispět nic navíc.

Dobrou zprávou je, že zdravotní pojišťovna na brýle přispěje 1 000 korun. Zbytek, tedy 2 196 korun, ale musí doplatit maminka. A protože není v jejích možnostech takovou částku rychle našetřit, a Nelinka potřebuje brýle co nejdříve, prosí o příspěvek prostřednictvím Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě