Marečkovi a Honzíkovi na letní tábor s hipoterapií

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační a vzdělávací prázdninový pobyt s hipoterapií

Obrázek daru
Mgr. Markéta  Novotná
Patron příběhu

Mgr. Markéta Novotná

sociální pracovnice

Komentář patrona

Mareček je chlapec s těžkou formou ADHD, Vývojovou dysfázií, suspektivně s poruchami autistického spektra - atypickým autismem, s čímž souvisí i jeho úzkostlivé stavy. Za Marečkem a jeho rodinou jsem jezdila téměř 3 roky jako poradce rané péče, nyní dojíždím za jeho mladším bratrem Jeníkem. Oba hoši mají rádi výlety, dopravní prostředky a zvířátka, jsou zvídaví - rádi objevují nové věci. Proto by pro ně byl relaxační pobyt přínosem. Chlapci žijí v jedné domácnosti pouze s maminkou, která by si sama prázdninové pobyty nemohla finančně dovolit. I pro ni budou jistě nové zážitky s dětmi, jejich radost a změna prostředí přínosem.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,850 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svých dvou synů

Jsem samoživitelkou dvou malých chlapců, Honzíka s Marečkem. Procházíme těžkou rodinnou situací, starší z chlapců, Mareček, má kombinaci několika zdravotních poruch, které mu činí v běžném životě velké komplikace. V praxi to znamená, že o prázdninách, kdy nefungují školky, zůstávám s dětmi doma a do zaměstnání se vracím až v září. Z finančních důvodů si nemůžeme dovolit ani asistenta, který by mě u dětí zastoupil, ani návštěvu kulturních akcí nebo výlety - jejich volbu nám navíc ztěžuje i synovo zdravotní postižení. Mareček má vážnou formu ADHD s autistickými rysy, úzkostné stavy jako následek těžké rodinné situace, trpí vývojovou dysfázií a v důsledku všeho i zpomaleným PM vývojem.

Přesto by chlapci uvítali alespoň kratší zpestření prázdnin, například víkendovým pobytem na hipoterapeutické farmě. Prázdninový pobyt by přinesl oběma dětem odreagování, potřebnou rehabilitaci i psychoterapii, zážitky by mohly být užitečné pro proces vzdělávání i výchovy.

Finanční situace u nás v rodině však není dobrá a sama si pobyt nemohu dovolit uhradit. Proto se s prosbou o pomoc obracím na vás. Budu ráda za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě