Marečkovi na ergoterapii

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ergoterapie na jeden rok, dar zajišťuje Ergoterapie Plzeň

Obrázek daru
Monika König
Patron příběhu

Monika König

ergoterapeutka

Komentář patrona

Marečka jsem poznala, když ho s bráškou přivedla maminka na vyšetření a na ergoterapii. Chlapeček má opožděný psychomotorický vývoj, kde je primární problém hypotonie, která souvisí s dalšími problémy v jemné motorice a řeči. Momentálně je velice důležité, aby Mareček navštěvoval ergoterapii pro další posun v soběstačnosti a sebeobsluze. Za jakýkoliv příspěvek na terapie bude rodina moc vděčná.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 12000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna Marečka, který trpí hypotonií

Můj syn Mareček je z dvojčat, před dvěma lety jsme ho na svět přivítali i s jeho bráškou Matýskem. Bohužel průběh těhotenství nebyl optimální a chlapci se narodili předčasně, což je příčinou jejich nynějších zdravotních problémů. Oba chlapci mají opožděný psychomotorický vývoj a s ním spojené problémy s pohybem.

Marečka trápí hypotonie, což znamená, že má nedotvořenou motoriku a horší hybnost. Zároveň je opožděn i jeho vývoj řeči. Díky rehabilitacím a terapiím, které hradí pojišťovna, udělal Mareček velké pokroky. Teď je důležité pracovat na rozvoji jemné a hrubé motoriky, kterou se zabývá ergoterapie. Tato terapie by rovněž mohla pomoci Marečkovi s rozvojem řeči.

Bohužel ergoterapii nehradí pojišťovna a s manželem jsme na konci svých finančních možností. Pro zdraví Marečka a jeho brášky bychom ale udělali všechno a chlapci toho už tolik dokázali, i když mají tak těžký osud. Podali jsme proto žádost Patronovi dětí a budeme vděčni za jakýkoliv příspěvek na Marečkovy ergoterapie.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě