společně za
lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Požádejte o pomoc.

+
Moje zóna

Marečkovi na ergoterapii

Přispívali jste na

ergoterapie na jeden rok, dar zajišťuje Ergoterapie Plzeň

Monika König
Patron příběhu

Monika König

ergoterapeutka

Komentář patrona

Marečka jsem poznala, když ho s bráškou přivedla maminka na vyšetření a na ergoterapii. Chlapeček má opožděný psychomotorický vývoj, kde je primární problém hypotonie, která souvisí s dalšími problémy v jemné motorice a řeči. Momentálně je velice důležité, aby Mareček navštěvoval ergoterapii pro další posun v soběstačnosti a sebeobsluze. Za jakýkoliv příspěvek na terapie bude rodina moc vděčná.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 12000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna Marečka, který trpí hypotonií

Můj syn Mareček je z dvojčat, před dvěma lety jsme ho na svět přivítali i s jeho bráškou Matýskem. Bohužel průběh těhotenství nebyl optimální a chlapci se narodili předčasně, což je příčinou jejich nynějších zdravotních problémů. Oba chlapci mají opožděný psychomotorický vývoj a s ním spojené problémy s pohybem.

Marečka trápí hypotonie, což znamená, že má nedotvořenou motoriku a horší hybnost. Zároveň je opožděn i jeho vývoj řeči. Díky rehabilitacím a terapiím, které hradí pojišťovna, udělal Mareček velké pokroky. Teď je důležité pracovat na rozvoji jemné a hrubé motoriky, kterou se zabývá ergoterapie. Tato terapie by rovněž mohla pomoci Marečkovi s rozvojem řeči.

Bohužel ergoterapii nehradí pojišťovna a s manželem jsme na konci svých finančních možností. Pro zdraví Marečka a jeho brášky bychom ale udělali všechno a chlapci toho už tolik dokázali, i když mají tak těžký osud. Podali jsme proto žádost Patronovi dětí a budeme vděčni za jakýkoliv příspěvek na Marečkovy ergoterapie.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě