Marečkovi na odlehčovací pobyt pro děti s autismem

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

odlehčovací pobyt pro děti trpící autismem

Obrázek daru
Alena Řezníčková
Patron příběhu

Alena Řezníčková

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Jsem vedoucí a sociální pracovnice sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. S Marečkem a jeho maminkou spolupracuji od září 2019. Marek žije se svojí maminkou sám, ta se snaží, aby dobře prospíval a měl vše, co potřebuje. Markovi a jeho mamince pomáhám v oblasti školního vzdělávání, při procvičování jemné motoriky, posilování schopností a rozvoji jeho dovedností, snažím se také rodině pomoci v náročných situacích, se kterými se potýkají. Mareček má diagnostikován nízkofunkční autismus, ADHD, epilepsii. Navštěvuje speciální třídu pro autisty, je to velmi šikovný a bystrý chlapec, miluje skládání puzzle a různých hlavolamů, během spolupráce je velmi aktivní a snaží se dle svých možností učit novým věcem. Maminka veškerou energii a čas věnuje péči o Marka. Kvůli jeho nemoci a omezením nemůže být zaměstnána na hlavní pracovní poměr. Snaží se však příjem rodiny zvýšit formou brigád. Pro Marka je velmi důležité, aby zažíval nové zážitky a navazoval sociální kontakty. Speciální pobyt a tábor mu umožní prožít krásné chvíle a získat nové kamarády. Bohužel jsou pobyty pro děti se specifickými potřebami často velmi finančně náročné, navíc Marek nemůže pobyty absolvovat sám, ale musí ho doprovázet jeho maminka, aby se nového prostředí neobával. Finanční příspěvek by rodině významně pomohl.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Marečka

Marek rád skládá puzzle, rád jezdí vlakem a autobusem, umí nazpaměť skoro všechny stanice až do Prahy. Rád si hraje na popeláře a baví ho vědomostní soutěže. Je to velmi šikovný a bystrý chlapec. Trpí autismem, nyní má asistenčního pejska, který nám pomáhá zvládat každodenní úkoly a starosti. Marek potřebuje mojí stálou péči, je na mě hodně vázaný, a tak se snažím všechnu energii a čas věnovat jemu. Marek navštěvuje Speciální školu pro autisty, nyní však z důvodu pandemie koronaviru do školy nedochází a učíme se společně doma, což je někdy velmi náročné. Z důvodu celodenní péče o Marka nemohu chodit do práce, ale když je Marek ve škole, snažím se přivydělat si formou brigády.

Kromě autismu je Marek také epileptik, má ADHD, astma a dále mu je diagnostikována středně těžká mentální retardace. Trpí kombinovanými záchvaty, s kterými nám v současné době pomáhá asistenční pejsek, který má na Marka zklidňující účinky a dělá mu každodenního společníka a kamaráda. Markovi dělá často problém navázat přátelství se svými vrstevníky, spíše vyhledává mladší kamarády.

A právě proto bych byla moc ráda, kdyby mohl absolvovat odlehčovací pobyt pro děti s autismem, kde by měl možnost získat nové zážitky a hlavně by poznal nové kamarády. Jsem přesvědčená, že by na něj měl pobyt skvělý vliv. Cena takového pobytu je však velmi vysoká, a proto se s prosbou o pomoc obracím na vás. Budu velmi ráda za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě