Marečkovi na stravné ve školce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné ve školce na celý školní rok

Obrázek daru
Bc. Klára  Pazderová
Patron příběhu

Bc. Klára Pazderová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S rodinou Marečka se znám více než 3 roky. Začali jsme spolupracovat ve chvíli, kdy jim vyhořel dům. Rodina tehdy začínala úplně od nuly, a když už se zdálo, že se situace urovnala, přišla další rána. Marečkův tatínek onemocněl a po nerovném boji se zákeřnou nemocí zemřel. Maminka tak na vše zůstala sama – na péči o 5 dětí, na chod domácnosti a na splácení dluhů, které jí manžel zanechal. Maminka je ale neskutečně silná žena a přes všechny těžkosti to všechno zvládala. S nástupem jejího Marečka do školky ale přibyl výdaj za stravné. A protože se jedná o částku, kterou si teď nemůže dovolit, prosí vás o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,344 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka, která zůstala sama na 5 dětí, vypráví příběh svého nejmladšího synka

Čtyřletý Mareček je můj přátelský chlapeček, který je rád mezi ostatními dětmi. Když jsem mu proto před nějakým časem říkala, že už půjde do školky, měl z toho obrovskou radost. Dnes už má za sebou prvních pár školkových dní a je z toho nadšený. Je snad jediným dítětem široko daleko, které při odchodu ze školky pláče, že musí domů.

Mareček má 4 sourozence a všichni společně žijeme v pronajatém domku. V březnu loňského roku bohužel zemřel můj manžel a já zůstala na všechno sama. Po jeho smrti na mě navíc byly převedeny jeho exekuce, takže kromě toho, že živím 5 dětí, ještě splácím dluhy.

S Marečkovým nástupem do školky sice konečně můžu pracovat, vůbec ale nevím, jestli to všechno finančně zvládnu. Teď už například vím, že Marečkovi nedokážu příští měsíc uhradit obědy ve školce, proto vás moc prosím o pomoc. Bez zaplacených obědů Mareček ve školce nemůže být, já si ale nemohu dovolit být s ním doma a nepracovat. Budu vám vděčná za jakýkoli příspěvek.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě