Marečkovi na tábor pro autisty

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

psychorelaxační pobyt pro rodiny s dětmi s postižením a tábor pro děti s autismem a s postižením

Obrázek daru
Marcela Zálišová
Patron příběhu

Marcela Zálišová

sociální pracovnice, Farní charita Dvůr Králové nad Labem

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice v sociálně aktivizační službě pro rodiny s dětmi. S Marečkem a jeho maminkou pracuji od června 2017. Mareček žije sám s maminkou v malém bytě na malém městě, kam za nimi jednou týdně dojíždím. S Marečkem procvičujeme jemnou motoriku a snažíme se vypracovávat i úkoly do školy. Mareček bohužel trpí nízkofunkčním autismem, a proto chodí do speciální třídy pro autisty. Kvůli jeho nemoci nemůže být maminka zaměstnána na hlavní pracovní poměr, ale přivydělává si formou brigád. S penězi umí dobře hospodařit, na speciální psychorelaxační pobyt pro rodiny s dětmi jí ale nezbývají peníze.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc autistovi Marečkovi

Jmenuji se Marek a je mi 10 let. Chodím do 3. třídy a mám moc milou paní učitelku. Ve třídě se mi také věnuje asistentka, která mi pomáhá s učením. Moje třída je totiž speciální, protože je určená autistům. A já sám jsem autista. Do školy mě každý den doprovází maminka, protože se mi stává, že se mi chce vběhnout pod auto. A tak nemůžu nikam chodit sám.

Nemám moc rád kolektiv jiných lidí a snažím se vyhýbat davům dětí. Občas si s někým zvládnu hrát, ale mám více imaginárních kamarádů než těch skutečných. K tomu, abych byl spokojený, potřebuji řád, a když mi ho někdo naruší, rozčílím se. Taky nemůžu být v uzavřených prostorách. Bojím se tam. A když se něčeho leknu, utíkám se schovat pod postel. Tam je bezpečno.

Moc mě baví logické hry a hodně času trávím při skládání puzzle. Hodně si to užívám na tobogánu - když se pořádně odrazím, to je teprve bezvadná jízda. Rád pomáhám mamince s vařením, přijde mi to zajímavé. A maminka o mě říká, že jsem šikovný a učenlivý. Snažím se, jak nejvíc dovedu, abych pochopil všechno, co mě učí.

S maminkou bydlíme v maličkém bytě, kde nás navštěvují moji dva starší bráškové. I když se maminka moc snaží, jsou věci, které si nemůžeme dovolit. Maminka totiž kvůli mému autismu nemůže pracovat na hlavní pracovní poměr, takže má jen různé brigády. Všechno podřizuje mně a mým potřebám.

Teď bychom spolu rádi jeli na tábor pro rodiny s dětmi, které trpí autismem. Rodiče se tam dozvědí spoustu nových věcí o tomto onemocnění, mohou si promluvit s psychologem. A děti si vyzkouší různé terapie, hry a cvičení, které jim v jejich stavu pomáhají. Mamka ale nemá dostatek peněz k zaplacení takového pobytu. Pomůžete nám?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě