společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Marečkovi na tábor pro autisty

Přispívali jste na

psychorelaxační pobyt pro rodiny s dětmi s postižením a tábor pro děti s autismem a s postižením

Marcela Zálišová
Patron příběhu

Marcela Zálišová

sociální pracovnice, Farní charita Dvůr Králové nad Labem

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice v sociálně aktivizační službě pro rodiny s dětmi. S Marečkem a jeho maminkou pracuji od června 2017. Mareček žije sám s maminkou v malém bytě na malém městě, kam za nimi jednou týdně dojíždím. S Marečkem procvičujeme jemnou motoriku a snažíme se vypracovávat i úkoly do školy. Mareček bohužel trpí nízkofunkčním autismem, a proto chodí do speciální třídy pro autisty. Kvůli jeho nemoci nemůže být maminka zaměstnána na hlavní pracovní poměr, ale přivydělává si formou brigád. S penězi umí dobře hospodařit, na speciální psychorelaxační pobyt pro rodiny s dětmi jí ale nezbývají peníze.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc autistovi Marečkovi

Jmenuji se Marek a je mi 10 let. Chodím do 3. třídy a mám moc milou paní učitelku. Ve třídě se mi také věnuje asistentka, která mi pomáhá s učením. Moje třída je totiž speciální, protože je určená autistům. A já sám jsem autista. Do školy mě každý den doprovází maminka, protože se mi stává, že se mi chce vběhnout pod auto. A tak nemůžu nikam chodit sám.

Nemám moc rád kolektiv jiných lidí a snažím se vyhýbat davům dětí. Občas si s někým zvládnu hrát, ale mám více imaginárních kamarádů než těch skutečných. K tomu, abych byl spokojený, potřebuji řád, a když mi ho někdo naruší, rozčílím se. Taky nemůžu být v uzavřených prostorách. Bojím se tam. A když se něčeho leknu, utíkám se schovat pod postel. Tam je bezpečno.

Moc mě baví logické hry a hodně času trávím při skládání puzzle. Hodně si to užívám na tobogánu - když se pořádně odrazím, to je teprve bezvadná jízda. Rád pomáhám mamince s vařením, přijde mi to zajímavé. A maminka o mě říká, že jsem šikovný a učenlivý. Snažím se, jak nejvíc dovedu, abych pochopil všechno, co mě učí.

S maminkou bydlíme v maličkém bytě, kde nás navštěvují moji dva starší bráškové. I když se maminka moc snaží, jsou věci, které si nemůžeme dovolit. Maminka totiž kvůli mému autismu nemůže pracovat na hlavní pracovní poměr, takže má jen různé brigády. Všechno podřizuje mně a mým potřebám.

Teď bychom spolu rádi jeli na tábor pro rodiny s dětmi, které trpí autismem. Rodiče se tam dozvědí spoustu nových věcí o tomto onemocnění, mohou si promluvit s psychologem. A děti si vyzkouší různé terapie, hry a cvičení, které jim v jejich stavu pomáhají. Mamka ale nemá dostatek peněz k zaplacení takového pobytu. Pomůžete nám?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Zdravotní pomoc
Dvouletému Floriánkovi na hipoterapii
Zbývá měsíc
Cílová částka 9,800 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomoc
Valince na terapii s koňmi
Zbývá měsíc
Cílová částka 9,800 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomoc
Klaudince na hiporehabilitační pobyt
Zbývá měsíc
Cílová částka 9,800 Kč
Podpořit příběh