Marian potřebuje ke studiu instalatérské nářadí

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

nářadí pro studium oboru instalatér

Obrázek daru
Bc. Lenka Hurtová
Patron příběhu

Bc. Lenka Hurtová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Mariana jsem poznala při návštěvě rodiny, které pomáhám v hmotném zabezpečení a při řešení jiných obtíží v rámci sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Rodiče žijí se sedmi dětmi a babičkou v rodinném domku. Tatínek je v osobním oddlužení a pracuje, maminka procesem oddlužení již úspěšně prošla a momentálně je na mateřské dovolené. S financemi vychází jen tak tak a nic navíc si nemohou dovolit. Marian je nejstarší ze sedmi dětí a v tomto školním roce nastoupil na střední průmyslovou školu, kde studuje učební obor instalatér. Už od prvního ročníku má mít vlastní vybavení pro praxi, v rodinném rozpočtu na to ale nejsou peníze. Marian potřebuje brašnu na nářadí, sadu klíčů, pilku na železo, kladivo, hasák, stěrku a další potřebné nářadí. Ráda bych mu prostřednictvím Patrona dětí pomohla získat finance na tyto pro jeho studium nezbytné pomůcky, proto vás prosím o příspěvek. Marian je šikovný kluk a vaší pomoci si bude nesmírně vážit.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,213 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Mariana, který doma pomáhá s péčí o svých 6 sourozenců

Šestnáctiletý Marian bydlí v rodinném domku na vesnici společně se svými rodiči a 6 sourozenci. Z dětí je nejstarší, a tak svým rodičům hodně pomáhá. Pro své sourozence je pak velkým bráchou, na kterého se mohou vždycky spolehnout. Marian má svoji rodinu moc rád, někdy však má pocit, že už je toho na něj moc. S ostatními dětmi totiž obývá jeden pokoj, takže se nemá kam schovat. Chybí mu místo, které by bylo jen jeho. Naštěstí chodí hrát fotbal, kde si od sourozenců odpočine a vyčistí si hlavu.

Marian letos nastoupil na střední průmyslovou školu, kde studuje obor instalatér. Ke studiu potřebuje spoustu různého nářadí, které zatím nemá. Rodiče mu totiž brašnu na nářadí, pilku na železu, kladivo a mnoho dalšího pořídit nemohou. Tatínek sice pracuje, ale prochází procesem oddlužení, a maminka je na mateřské dovolené. I když se maximálně snaží všechno finančně zvládnout, bez pomoci to zatím nedokážou.

Přispějme proto Marianovi na potřebné nářadí. Bez něj bude muset svůj vysněný obor opustit. A to by mu zlomilo srdce.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě