Marianovi na školní vodácký výlet

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní vodácký výlet a povinné vybavení (stan, spacák a karimatku)

Obrázek daru
Bc. Lenka Hurtová
Patron příběhu

Bc. Lenka Hurtová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Marianovou rodinou spolupracuji půl roku. Mým hlavním cílem je dosáhnout zlepšení jejich finanční situace. Hledáme také společně způsoby, jak zajistit všem dětem volnočasové aktivity. Konkrétně s Marianem jsem se setkala při jedné z mých návštěv v rodině. Marian byl tenkrát doma, protože celá jeho třída odjela na výlet a on musel z finančních důvodů zůstat doma. Marian nyní chodí do 9. třídy a chystá se na střední školu. Má tak poslední možnost odjet se stávající třídou na školní výlet na vodu. Moc se těší na 4 dny naplněné cestováním, zážitky a hlavně plavbou po Vltavě. Jako už mnohokrát předtím však hrozí, že kvůli nedostatku peněz nikam nepojede.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,704 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Mariana, který pomáhá s péčí o svých 6 sourozenců

Šestnáctiletý Marian bydlí v rodinném domku na vesnici společně se svými rodiči a 6 sourozenci. Z dětí je nejstarší, a tak svým rodičům hodně pomáhá. Pro své sourozence je pak velkým bráchou, na kterého se mohou vždycky spolehnout. Marian má svoji rodinu moc rád, někdy však má pocit, že už je toho na něj moc. S ostatními dětmi totiž obývá jeden pokoj, takže se nemá kam schovat. Chybí mu místo, které by bylo jen jeho.

Marianova třída se zanedlouho vypraví na třídní výlet na vodu a Marian by samozřejmě také rád jel. Načerpal by nové síly a zažil něco pro něj zcela nového. Uvědomuje si ale, že v rodinném rozpočtu na takové dobrodružství nejsou peníze. Nejde totiž pouze o úhradu výletu, ale také o povinné vybavení, jako je stan a spacák, které Marian nemá.

Marianovi rodiče momentálně procházejí procesem oddlužení a počítají každou korunu. I když se maximálně snaží všechno finančně zvládnout, bez pomoci to zatím nedokáží. Se zajištěním nezbytných základních potřeb jim vypomáhají různé neziskové organizace, na úhradu vodáckého výletu však už nezbývá. Proto se rodiče obrátili na Patrona dětí.

Pomůžeme společně Marianovi strávit pár skvělých dní se svými spolužáky?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě