Markétce na pořádnou postel

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel s matrací; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Soňa  Labudová
Patron příběhu

Soňa Labudová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Rodinu šikovné Markétky znám díky spolupráci jejího tatínka s naší službou Sociální asistence. Tatínek je na výchovu své dcerky sám a nemá nikoho, kdo by mu mohl být v péči o dítě oporou. Pracuje a snaží se, aby měla Markétka vše potřebné, občas ale na něco nejsou peníze. Tatínek zvládá uhradit výdaje spojené s bydlením i školou, bohužel se mu nedaří vytvořit si finanční rezervu. Markétka nyní potřebuje novou postel, v rodinném rozpočtu se na ni však nenajdou finance. A tak tatínek s mojí podporou žádá o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,326 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Markétky, která vyrůstá jen s tatínkem

Devítiletá Markétka bydlí s tatínkem, který ji má svěřenou v péči, v bytě 2+1. Maminka s nimi od rozvodu, jež proběhl před dvěma lety, nežije a s Markétkou se vídá jen občas.

Péče o dcerku není pro tatínka vůbec snadná. Společně navštěvují psychologickou poradnu, kde tatínkovi pomáhají zvládat Markétčinu výchovu, spolupracují také se Sociální asistencí a OSPODem.

Tatínek pracuje jako dělník ve sběrném dvoře, a i když se snaží Markétce dopřát vše potřebné, někdy mu na to nezbývají peníze. Markétka kupříkladu potřebuje novou postel, tatínek si ale takový výdaj nemůže dovolit. Kromě výdajů za bydlení, stravu a školu splácí ještě půjčku, kterou si musel vzít v době, kdy se s Markétkou stěhovali do jejich současného bytu. Tehdy totiž neměl peníze na jeho vybavení, a tak si musel půjčit.

Markétčina postel je dnes už stará, proleželá a rozbitá, což neprospívá jejímu zdraví. Pojďme jí proto přispět na novou. Tatínek i Markétka si naši pomoc zaslouží.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě