Martince na její vysněné vlásky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

paruku z pravých vlasů

Obrázek daru
Helena  Perglerová
Patron příběhu

Helena Perglerová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Martinku a její rodinu znám zhruba 5 let a za tu dobu jsem si je všechny moc oblíbila. Martinku, která je právě ve velmi citlivém věku, trápí úplná ztráta vlasů. Důvod, proč tomu tak je, bohužel žádný z lékařů neví. A mladá slečna tím opravdu trpí. Některé děti ve škole se jí posmívají a mají nevhodné poznámky, což Martinku samozřejmě mrzí. Aktuálně nosí paruku z umělých vláken, která ale dosluhuje. Maminka by jí ráda dopřála paruku z pravých vlasů, jako samoživitelka se 4 dětmi si ale takový výdaj nemůže dovolit. Proto se s mojí podporou obrátila na Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,845 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Martinky, která přišla o vlasy

Dnes třináctiletá Martinka bývala veselým děvčetem, které se umělo radovat ze života. V roce 2015 jí však začaly padat vlasy. Maminka s ní chodila od jednoho lékaře k druhému, žádný ale příčinu vypadávání vlasů neodhalil. Martinka spolu s maminkou doufaly, že vlasy jednoho dne padat přestanou, jejich přání ale nebylo vyslyšeno.

A tak je dnes Martinka plešatá. Spolužáci ze třídy o celé situaci vědí a berou ji takovou, jaká je. Děti z ostatních tříd se jí ale posmívají a někdy zaslechne nějakou poznámku i od lidí, kteří ji vůbec neznají.

Martinka se hodně uzavřela do sebe a byla doba, kdy nechtěla vůbec chodit ven. Pak jí ale kožní lékař předepsal paruku z umělých vlasů, kterou od té doby nosí každý den. Časté používání je ale na paruce hodně znát. Umělé vlákno toho moc nevydrží, takže s ní Martinka už moc parády neudělá.

Maminka by jí proto ráda pořídila paruku z pravých vlasů, u kterých nikdo nepozná, že nejsou Martinčiny. Protože se ale sama stará o 4 děti a aktuálně je na rodičovské dovolené, nemůže si takový výdaj dovolit. Kromě rodičovského příspěvku sice pobírá i sociální dávky, z toho ale na paruku našetřit nedokáže. A tak prosí o pomoc vás.

S parukou z pravých vlasů bude Martinka sebevědomější a šťastnější. Konečně se také přestane schovávat v rohu a začne se zase radovat z každého dne.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě