Martince na kroužek hry na housle a klavír

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné v základní umělecké škole – hra na housle a klavír

Obrázek daru
Bc. Tereza Saifrtová
Patron příběhu

Bc. Tereza Saifrtová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S rodinou Martinky spolupracuji pár měsíců v rámci sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Rodina se ocitla ve velmi složité situaci – tatínek utrpěl mozkovou příhodu a byl hospitalizovaný na JIP. Maminka se tedy sama stará o tři dcery. Rodina žije v rodinném domě, který si postavili svépomocí. Maminka ale momentálně nemá na to, aby zvládla sama platit veškeré výdaje spojené s domácností a s dětmi. Martinka je hudebně nadaná slečna, která v rámci základní umělecké školy hraje na klavír a na housle. V lednu by chtěla zkusit přijímací zkoušky na konzervatoř, proto je pro ni důležité do ZUŠ dále pravidelně docházet. Protože si ale maminka nyní takový výdaj nemůže dovolit, prosí o finanční podporu dárce Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Martinky, která sní o studiu na konzervatoři

Čtrnáctiletá Martinka je moje nejstarší dcerka, která by jednou ráda studovala na konzervatoři. Už několik let totiž hraje v základní umělecké škole na klavír a housle a je opravdu šikovná. V lednu ji čekají přijímací zkoušky právě na konzervatoř, proto je velmi důležité, aby hru na oba nástroje poctivě trénovala jak doma, tak i v ZUŠ. Problém je však v tom, že já si v tuto chvíli nemohu dovolit další školní rok v základní umělecké škole financovat.

S manželem máme dohromady tři dcery a všechny mají velký hudební talent. Navštěvují základní uměleckou školu a pro nás až doteď nebyl problém kroužky v rámci ZUŠ financovat. To se ale změnilo v momentě, kdy manžela postihla mozková příhoda. Dnes stále leží v nemocnici, kam za ním každý den jezdíme. Já pracuji na částečný úvazek jako porodní asistentka, ze zdravotních důvodů nemohu být zaměstnaná na celý úvazek. To se samozřejmě odráží i v našem rodinném rozpočtu.

Uhradit všechno z mého platu prostě není možné. Aktuálně mi nezbývají peníze na školné v základní umělecké škole, proto vás moc prosím o pomoc. Pokud by Martinka do ZUŠ nemohla docházet, rozplynul by se její sen o konzervatoři. A to by jí zlomilo srdce.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě