společně za lepší
dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Martince na kroužek hry na housle a klavír

Přispívali jste na

školné v základní umělecké škole – hra na housle a klavír

Bc. Tereza Saifrtová
Patron příběhu

Bc. Tereza Saifrtová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S rodinou Martinky spolupracuji pár měsíců v rámci sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Rodina se ocitla ve velmi složité situaci – tatínek utrpěl mozkovou příhodu a byl hospitalizovaný na JIP. Maminka se tedy sama stará o tři dcery. Rodina žije v rodinném domě, který si postavili svépomocí. Maminka ale momentálně nemá na to, aby zvládla sama platit veškeré výdaje spojené s domácností a s dětmi. Martinka je hudebně nadaná slečna, která v rámci základní umělecké školy hraje na klavír a na housle. V lednu by chtěla zkusit přijímací zkoušky na konzervatoř, proto je pro ni důležité do ZUŠ dále pravidelně docházet. Protože si ale maminka nyní takový výdaj nemůže dovolit, prosí o finanční podporu dárce Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Martinky, která sní o studiu na konzervatoři

Čtrnáctiletá Martinka je moje nejstarší dcerka, která by jednou ráda studovala na konzervatoři. Už několik let totiž hraje v základní umělecké škole na klavír a housle a je opravdu šikovná. V lednu ji čekají přijímací zkoušky právě na konzervatoř, proto je velmi důležité, aby hru na oba nástroje poctivě trénovala jak doma, tak i v ZUŠ. Problém je však v tom, že já si v tuto chvíli nemohu dovolit další školní rok v základní umělecké škole financovat.

S manželem máme dohromady tři dcery a všechny mají velký hudební talent. Navštěvují základní uměleckou školu a pro nás až doteď nebyl problém kroužky v rámci ZUŠ financovat. To se ale změnilo v momentě, kdy manžela postihla mozková příhoda. Dnes stále leží v nemocnici, kam za ním každý den jezdíme. Já pracuji na částečný úvazek jako porodní asistentka, ze zdravotních důvodů nemohu být zaměstnaná na celý úvazek. To se samozřejmě odráží i v našem rodinném rozpočtu.

Uhradit všechno z mého platu prostě není možné. Aktuálně mi nezbývají peníze na školné v základní umělecké škole, proto vás moc prosím o pomoc. Pokud by Martinka do ZUŠ nemohla docházet, rozplynul by se její sen o konzervatoři. A to by jí zlomilo srdce.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Volný čas
Zbývá 11 dní
Kroužky pro šikovnou Anetku
520 Kč
Cílová částka 3,520 Kč
Podpořit příběh
Volný čas
Zbývá 17 dní
Volný čas
Zbývá 21 dní