Martínkovi na pravidelné rehabilitace

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní rehabilitace TheraTogs; dar zajišťuje Dětská rehabilitace

Obrázek daru
Mgr. Gabriela  Komendová
Patron příběhu

Mgr. Gabriela Komendová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Jsem poradkyně rané péče a za Martínkem pravidelně dojíždím na konzultace. Jeho rodina je velmi starostlivá a snaží se mu zajistit dobrou péči. Martínek má potíže s pohybem, způsobené nízkým svalovým napětím se zhoršenou zrakovou kontrolou. Velké potíže mu také činí neschopnost se verbálně dorozumět. Vývoj řeči jde totiž ruku v ruce s vývojem motoriky. Motoriku Martínek trénuje ve speciálním oblečku TheraTogs, který podporuje vzpřímenou polohu těla a zlepšuje tak kontrolu pohybu. Následně zkvalitňuje pohyb končetin, což je přesně to, co Martínek ke svému rozvoji potřebuje. Cvičení v TheraTogs oblečku mu zkrátka velmi svědčí. Náklady na samotnou rehabilitaci v rehabilitačním centru jsou však velké a rodina nyní potřebuje pomoc s jejich financováním.

Společně jsme vybrali
celou částku 20,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Martínka, který se pere s vývojovou dysfázií a hypotonií

Martínek je veselý chlapeček, který miluje knížky a skládání puzzle, a užívá si čas strávený ve školce. Bohužel ho ale trápí vývojová dysfázie, svalová ochablost (tzv. hypotonie) a šilhání (strabismus). Ve čtyřech letech zatím nemluví a jeho psychomotorický vývoj je celkově dost opožděný.

Očka se nám daří korigovat díky brýlím, které mu podle mě ohromně sluší. Oslabené tělo pak pravidelně procvičujeme na rehabilitacích doma i ve specializovaných rehabilitačních centrech, kde Martínek cvičí v rehabilitačním oblečku TheraTogs. Ten jsme mu mohli pořídit díky štědrým dárcům Patrona dětí a jsme za to moc vděční.

S Martínkem pravidelně dojíždíme na rehabilitace do rehabilitačního centra v Hlučíně, kde Martínek cvičí ve svém oblečku. Díky tomu se zlepšují jeho pohybové schopnosti a já věřím, že jednou, co se hrubé motoriky týče, dožene své vrstevníky. Tyto účinné rehabilitace však nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami a my si je nyní nemůžeme dovolit financovat. A tak se na vás s manželem opět obracíme s žádostí o příspěvek. Z celého srdce vám děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě