Martínkovi na školní batoh

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní batoh a vybavený penál; dar zajišťuje Sevt.cz

Obrázek daru
Mgr. Edita  Mrkousová
Patron příběhu

Mgr. Edita Mrkousová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Martínek vyrůstá se svojí maminkou a dvěma sestřičkami. Anežka, která je jeho dvojčetem, je bohužel postižená a plně závislá na péči svojí maminky. Martínkova mladší sestřička Verunka je naštěstí zdravá. Maminka pracuje na půl úvazku v administrativě, víc jí péče o postiženou dcerku neumožňuje. Je rozvedená, otec si k sobě občas bere jen Martínka a Verunku. Protože je péče o postižené dítě náročná nejen fyzicky a psychicky, ale také finančně, stává se, že na některé věci se už v rodinném rozpočtu nenajdou peníze. A takový případ nastal teď, kdy si maminka nemůže dovolit koupit Martínkovi nový batoh a penál. Naštěstí se obrátila na Patrona dětí a já věřím, že jí společnými silami pomůžeme.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,190 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh svého synka

Martínek je devítiletý šikula, kterému je nejlépe na fotbalovém hřišti. Fotbal má upřímně rád a věnuje mu veškerý svůj volný čas. Třikrát týdně chodí na tréninky a o víkendu mívá zápasy, které si s jeho dvěma sestřičkami nikdy nenecháme ujít. V poslední době se mu také zalíbily šachy a má za sebou svůj první turnaj. Skončil pátý z šedesáti účastníků. Ve škole ho nejvíce baví matematika, rád si však přečte i nějakou knížku.

Martínek ve svém životě potřebuje řád a pořádek. Je trošku sociálně neobratný a v neznámém kolektivu se necítí dobře. Jakmile se však rozkouká, hned začne zlobit a vyrušovat. Má rád legraci, nedokáže ale určit, když už to přehání.

Martínek je z dvojčat, jeho sestřička Anežka je však těžce postižená. Nedokáže sedět, chodit, mluvit a nevidí. Martínek ji ale moc miluje, nedá na ni dopustit. Benjamínkem naší rodiny je potom osmiletá Verunka.

Nejvíce času samozřejmě věnuji postižené dcerce, která je plně závislá na mojí péči. Martínkovi i Verunce se snažím dopřát volnočasové aktivity, při kterých se mohou realizovat. Zároveň se snažím najít si čas od času hlídání pro Anežku, abych se mohla Martínkovi i Verunce věnovat. Nechci, aby se cítili odstrčení.

O své děti se starám sama a někdy mám obavy, abychom vůbec vyšli s penězi. Protože jsou výdaje spojené s péčí o postiženou Anežkou opravdu velké, chtěla bych vás požádat o pomoc s úhradou školního batohu a penálu pro Martínka. Stávají batoh už je na odpis a penál má nejlepší roky také dávno za sebou. Budu vám moc vděčná za jakýkoli příspěvek.

P. S. Jména dětí v příběhu nejsou skutečná. Náš příběh ale skutečný je.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě