Martinovi na nové kolo

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

trekingové kolo

Obrázek daru
Mgr. Karolína  Šilarová
Patron příběhu

Mgr. Karolína Šilarová

vedoucí Služeb pro rodiny s dětmi, Oblastní charita Pardubice


Komentář patrona

S rodinou paní Vlasty spolupracuji v rámci Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Oblastní charity Pardubice. Ráda bych jim touto cestou pomohla získat pro syna Martina kolo, které by si tolik přál.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,690 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pro Martinovu radost z pohybu a na splnění jeho velkého přání

Martinovi je 12 let. Když se jeho maminka náhle a nečekaně ocitla v nemocnici a táta, aby zajistil peníze na živobytí, mu nemohl věnovat pod pohrůžkou ztráty zaměstnání dostatek času, skončil Martínek na základě rozhodnutí OSPOD v zařízení Klokánek pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Tady musel strávit dva měsíce. Jeho maminka totiž prodělala několik mozkových mrtvic. Nyní už je Martin naštěstí zpátky doma.

Před onemocněním pracovala maminka v kovošrotu, nyní pobírá plný invalidní důchod. Život jí výrazně ztrpčují typické důsledky prodělaných mozkových mrtvic – snížená hybnost končetin, porucha řeči, pokles koutku. Trápí ji ale také psychické potíže. Nemůže se smířit s tím, že už nezastane to, co dříve. Trápí jí pocit viny vůči rodině, že s nimi nemůže žít plnohodnotný život jako v minulosti. Pravidelně tak dochází k psychiatrovi a psychologovi.

Rodina žije v pronajatém bytě 1+1 se základním vybavením. Otec pracuje jako dělník na stavbě a snaží se rodinu finančně zabezpečit. I tak ale doma nemají peníze nazbyt. Maminka se k invalidnímu důchodu snaží přilepšit rodině tím, že šije. I tak jim ale nezbývají peníze na zájmové kroužky a volnočasové aktivity pro Martina. Ten rád tráví čas venku a baví ho jízda na kole. Svoje vlastní kolo ale nemá a moc by si ho přál. Doma na něj v současné době nejsou peníze. Pomůžete Martínkovi vy a dopřejte mu radost z nového trekingového kola?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě