

Martínek je 16letý chlapec, kterému byla diagnostikována porucha autistického spektra v kombinaci s mentálním postižením. Jsem jeho učitelka a znám ho od jeho 8 let. Martínek verbálně nekomunikuje, má problém s navazováním kontaktu s ostatními dětmi a s orientací v okolním světě.
Martínkovi by velmi usnadnil život komunikační tablet s aplikacemi vhodnými pro děti s poruchou autistického spektra. Rodiče kromě Martínka pečují ještě o staršího syna s poruchou autistického spektra. Oba rodiče se plně věnují péči o obě děti, která je časově i finančně velmi náročná. Cena komunikačního tabletu přesahuje finanční možnosti rodičů, a proto se obracejí s prosbou o pomoc na Patrona dětí. Mobilní zařízení by Martínkovi umožnilo rozvíjet myšlení i jemnou motoriku a především by sloužilo jako komunikační prostředek pro styk s okolím.
Celou částku se bohužel nepodařilo vybrat. Dary se ale nikde neztratily, podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!
Martin má autismus a vůbec nemluví, tablet by byl jeho komunikačním prostředkem pro styk s okolím a pomáhal by mu v rozvoji
Jsem vdaná a společně s manželem máme 3 děti, 2 z nich jsou již dospělé, nejmladší 16letý syn Martin, kterému zde žádáme o dar, se potýká s autismem. Vůbec nemluví a tudíž je veškerá péče o něj dost náročná a také vzájemné porozumění poněkud vázne. Velmi by mu prospěl výukový tablet, který je pro nás však finančně velmi nákladný. Pomohl by mu v jeho rozvoji, vzdělávání a lépe porozumět našemu světu.
Martínek si rád hraje na tabletu, dívá se na televizi a má rád neobvyklé hračky. Díky vaší pomoci se bude moci posouvat v rozvoji a komunikovat s okolím. Předem děkujeme všem dárcům za jakýkoliv příspěvek.