Marušce na dioptrické brýle

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

nerozbitné dioptrické brýle

Obrázek daru
Bc. Lenka  Diasová
Patron příběhu

Bc. Lenka Diasová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Maruščina maminka je dlouhodobou klientkou Poradny pro ženy a dívky, kde působím jako její klíčová pracovnice. Už od dob jejího těhotenství spolu řešíme sociální situaci rodiny a taktéž zdravotní potřeby dítěte. Maruška žije s maminkou, tatínek ji však pravidelně navštěvuje a řádně a včas platí výživné. Podle možností a potřeby přidává i něco navíc nad rámec svých povinností. Maruška se bohužel potýká s vývojovým opožděním a špatným zrakem, měla by proto nosit dioptrické brýle. Maminka už jí dvoje brýle pořídila, nikdy ale dlouho nevydržely. Proto jí byly nyní předepsány obroučky, které jsou pružné a ohebné, čímž se dá zamezit jejich zlomení. Maminka ani tatínek však na jejich nákup nemají dostatek peněz.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,096 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Marušky, která se potýká s opožděným vývojem a oční vadou

Marušce budou zanedlouho 3 roky. Je to roztomilá holčička, jejímž hlavním poznávacím znamením jsou brýle. Potýká se totiž s oční vadou a na dálku toho moc nevidí. Maminka už jí dvoje levnější brýle koupila, Marušce se je ale vždycky podařilo zlomit. Vzhledem ke svému věku by totiž měla nosit pružné a ohebné brýle z odolného materiálu, které by vydržely její dovádění. Pořízení takových brýlí je však nad finanční možnosti maminky, proto se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Maruška je momentálně bez brýlí, z čehož je dost nešťastná. Nechce hrát žádné hry, nic ji nezajímá. Protože je však její vývoj už od narození opožděn, nemůže si maminka dovolit nechat ji jen tak zahálet. Právě naopak! Aby měla Maruška alespoň malou naději na to, že jednou dožene své vrstevníky, musí se psychicky i fyzicky neustále rozvíjet. Bez dobrého zraku to jde ale těžko.

Maruška má tatínka, který s ní a s maminkou nežije, pravidelně ji však navštěvuje a na její výchově se finančně podílí. On i maminka však splácí obrovské dluhy, které jim znemožňují nákup nových brýlí. Pro Marušku je tak jedinou nadějí na nové brýle Patron dětí a jeho dárci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě