Matějovi na letní tábor

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor

Obrázek daru
Mgr. Jaroslava  Pavlíčková
Patron příběhu

Mgr. Jaroslava Pavlíčková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

S Matějem a jeho rodiči se pravidelně potkávám v rámci své práce terénní sociální pracovnice. Při mých návštěvách se Matěje snažím aktivizovat k různým volnočasovým aktivitám, kontaktům s vrstevníky a ke zlepšování školního prospěchu. Matěj bydlí se svými rodiči v maličkém domě u babičky, kde sdílí jeden pokoj. Maminka trpí duševní poruchou, což se projevuje i na Matějovi v podobě zvýšené úzkosti. Tatínek pracuje, v nedávné době ale nešťastnou náhodou utrpěl popáleniny II. stupně, ze kterých se momentálně doléčuje. Rodina je bohužel zadlužená, už třetím rokem však svoji situaci řeší splácením insolvenčních splátek v nejvyšší možné míře. Matěj je tichý, velmi snaživý a učenlivý kluk, který trpí nedostatkem kontaktů s vrstevníky. Z důvodu sociálního znevýhodnění rodiny bohužel nemá moc příležitostí k pobytu mimo svůj domov a k pestřejšímu trávení volného času. Proto by bylo skvělé, kdyby mohl odjet na letní tábor. Věřím, že si tam najde nové kamarády, posílí sebevědomí a zažije spoustu dobrodružství.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh nesmělého Matěje, který touží zažít velké táborové dobrodružství

Jedenáctiletý Matěj je tichý a skromný kluk, který bydlí se svými rodiči v domě své babičky. V loňském roce byl často nemocný, což se bohužel podepsalo na jeho známkách. Hodně se teď ale snaží všechno dohnat a věří, že vysvědčení nakonec bude docela hezké. Jeho dlouhá nepřítomnost ve škole rovněž způsobila, že se trošku vzdálil svým spolužákům. Pro Matěje však není snadné do třídního kolektivu zapadnout. Je totiž stydlivý a většinu času úplně nenápadný.

Moc rád by ale odjel na letní tábor. Už jednou si díky podpoře jedné nadace tábor vyzkoušel a byl z něj nadšený. V rámci různých her mu šlo seznamování mnohem lépe, než čekal, a tak by jel moc rád znovu. Rodiče mu však tábor zaplatit nemohou. Matějova maminka totiž trpí duševní poruchou a nepracuje. Tatínek sice zaměstnání má, nedávno ale utrpěl popáleniny II. stupně, kvůli kterým je nyní v pracovní neschopnosti.

Letní tábor pro Matěje znamená smysluplně strávený čas a mnoho zážitků, které mu už nikdy nikdo nevezme. Pozná také nové kamarády a na chvilku vyskočí z koloběhu potíží, které jeho rodinu provázejí. Pojďme mu společně pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě