Matematičce Nikolce na psací stůl a židli

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

psací stůl a židli; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Mgr. Jana  Supiková
Patron příběhu

Mgr. Jana Supiková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Nikolčina rodina se v minulosti potýkala s nepříznivou situací ohledně bydlení. Nejprve bydleli v rodinném domku, který maminka zdědila v dědickém řízení po svých rodičích. S nabytím majetku však zdědili i nemalé dluhy, a to ve výši cca 800 000 korun. Rodiče si mysleli, že budou schopni dluh splácet a dětem tím umožní bydlet v rodinném domku. Měsíční splátky však byly tak vysoké, že nebyli schopni tyto závazky plnit. Maminka dětí v té době pobírala pouze rodičovský příspěvek. Dům byl proto dán do dražby a rodina byla nucena se vystěhovat. Následovalo velmi složité období, protože najít levné a důstojné bydlení pro tolik osob nebylo snadné. Rodina se dokonce dostala do situace, kdy se museli rozdělit. Maminka společně s dětmi bydlela v azylovém domě pro matky s dětmi a otec v azylovém domě pro muže. Nyní však rodiče po dlouhé době našli stabilní a důstojné bydlení a začali aktivně řešit svou sociální situaci. Budou žádat i o insolvenci, chtějí nabyté dluhy řešit. V novém bytě žijí od května roku 2019. Vybavují ho nábytkem dle svých finančních možností, bohužel již nemají dostatek peněz na zakoupení potřebného psacího stolu se židlí, proto se obrací na Patrona dětí. Nikolka ve škole dosahuje skvělých výsledků a za vlastní prostor pro domácí přípravu bude nesmírně vděčná.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,832 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Nikolky, která reprezentuje svoji školu na matematických olympiádách

Třináctiletá Nikolka moc ráda kreslí a hraje deskové hry. Velmi dobře se také učí a reprezentuje svoji školu v matematických soutěžích. Na vysvědčení má vždycky vyznamenání, a když je potřeba, pomůže s učením i svým třem sourozencům. Je zkrátka moc šikovná a zdá se, že na co sáhne, to se jí daří. Její rodiče jsou na ni moc pyšní.

Nikolčina početná rodina bydlí v městském bytě o velikosti 2+1. Tatínek pracuje v chráněné dílně a pobírá minimální mzdu. Maminka je zaměstnaná jako operátorka výroby, ani její plat ale nepřesáhne minimální mzdu. Přesto se jim daří kromě výdajů za bydlení a nákup potravin hradit všem dětem školní obědy, pomůcky a také rozličné volnočasové aktivity.

Bohužel už jim ale nezbývají peníze na psací stůl a židli, což je něco, co Nikolce při přípravě do školy moc chybí. Pojďme na něj malé nadané matematičce přispět.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě