Matrace pro Davídka, Káťu, Toma a Pavlínku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

4 matrace; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Lenka  Stajčevová, DiS.
Patron příběhu

Lenka Stajčevová, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

S dětmi a jejich maminkou se pravidelně vídám jako jejich sociální pracovnice v rámci sociálně-aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Rodina trpí nedostatkem financí, protože se maminka sama stará o 4 děti. Otec platí výživné nepravidelně, o děti se nezajímá. Když maminka uhradí vše nezbytné, stěží jí zbude na živobytí. Tíživá finanční situace se mimo jiné odráží na vybavení jejich pronajatého bytu, kde všichni spí na starých, poničených a zdravotně nevyhovujících matracích. Pořízení nových matrací je však v tuto chvíli zcela mimo finanční možnosti maminky.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,545 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh svojí rodiny

Jsem maminkou třináctiletého Davida, desetiletých dvojčat Kačky a Toma a tříleté Pavlínky. O své děti se starám sama, a i když to není vždy snadné, jsem neskonale šťastná, že je mám.

Pavlínka je ještě mrňousek, takže tráví hodně času hraním a dožadováním se pozornosti svých sourozenců. Kačka má ráda své panenky Barbie a Tom zase lego – kostky lega máme snad všude. A David je jejich nejstarší brácha, který na ně dohlíží. Je to pohodový kluk, bohužel však na svých ramenou nese snad tunu bolesti. Nejprve se totiž díval, jak mě jeho otec bije, později byl obětí fyzického týrání ze strany otce i on sám.

Dnes už s námi jeho otec naštěstí nežije a já jsem za to ráda. To, co nám způsobil, mu nikdy neodpustím. Soudem stanovené výživné posílá, jak se mu zrovna zlíbí, často ale nepracuje, to potom nepřijde nic.

Snažím se všechno zvládnout sama, zejména finančně je to však hodně náročné. Obě holčičky mají navíc astma, takže kromě nutných výdajů na bydlení, potraviny a školu řeším ještě léky. K tomu teď děti potřebují nové matrace, protože ty současné jsou proleželé a nejlepší roky mají dávno za sebou. Děti se ráno budí s bolestmi zad, unavené a bez energie. Ráda bych jim nové matrace koupila sama, bohužel si to ale nemůžu dovolit. Proto prosím o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě