Matrace pro Míšu s roztroušenou sklerózou

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ortopedickou matraci; dar zajišťuje bezvapostele.cz

Obrázek daru
Soňa  Kolářová, DiS.
Patron příběhu

Soňa Kolářová, DiS.

sociální pracovnice SOS dětských vesniček

Komentář patrona

Míša je z rodiny, se kterou pracuji více než dva roky v rámci poskytování sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Žije s maminkou samoživitelkou a třemi dalšími sourozenci v pronajatém bytě. Její zdravotní stav není dobrý. Má diagnostikované onemocnění štítné žlázy, onemocnění kloubů, zelený zákal a roztroušenou sklerózu. Ve škole má z důvodu častých absencí individuální plán. Maminka už dvakrát žádala o příspěvek na péči, zatím však bez úspěchu. Na žádné z dětí navíc nepobírá výživné, které nebylo stanoveno z důvodu nepříznivého zdravotního stavu otce. Maminka má ohledně dcery zvýšené náklady zejména za léky, vitamíny, injekce a dojíždění na různá odborná vyšetření. V souvislosti s onemocněním má Míša časté bolestí kloubů a potřebuje novou, kvalitní matraci. Nová matrace by jí umožnila větší spánkový komfort a zmírnila bolest kloubů.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,790 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka píše o těžkém osudu svojí Michalky

Míša zanedlouho oslaví své čtrnácté narozeniny. Je to veselé a statečné děvče, které se každý den pere s velkou bolestí. Zatímco jiné děti se po ránu probouzejí plné energie, Míše se vstává velmi těžko. Má oteklé klouby a bolesti hlavy, které se často projevují zvracením. A s těmito potížemi Míša žije den co den.

První zdravotní problémy se objevily v roce 2013. Míša byla vždycky hodně aktivní dítě. Neustále někde běhala, jezdila na kole i na bruslích. Velkou vášní pro ni byly mažoretky, se kterými dokonce reprezentovala svoji školu. Najednou ale začala být strašně unavená, pořád ji bolela hlava a přestávala vidět na jedno oko. Se sportem tak musela skončit. To jsem ale ještě nevěděla, že nadobro.

Následovala řada vyšetření, na jejichž konci byla magnetická rezonance. Ta ukázala mnohočetná ložiska v hlavičce, která zasáhla i oční nerv. Pořád jsem ale nevěděla, co to vlastně znamená. Pak mi lékaři přišli sdělit, že má moje holčička roztroušenou sklerózu. Jedná se o závažné autoimunitní onemocnění, které postihuje centrální nervový systém, tedy mozek a míchu. Onemocnění probíhá v různých etapách, kdy střídavě dochází ke zhoršování a zlepšování zdravotního stavu.

Michalku se také potýká se špatným zrakem (má zelený zákal), poruchou štítné žlázy a juvenilní idiopatickou artritidou, která postihuje zejména klouby. Poslední zmíněná nemoc Míše způsobuje obrovské bolesti. Proto je nesmírně důležité, aby spala na speciální ortopedické matraci, která by ji od bolestí kloubů mohla trošku odlehčit. Náklady na Míšinu léčbu jsou ale velké a na matraci už mi v rodinném rozpočtu nezbývají peníze. Proto prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě