Matrace Tondovi poskytne kvalitnější spánek

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

matraci; dar zajišťuje PANDA nábytek

Obrázek daru
Kateřina Ludvová
Patron příběhu

Kateřina Ludvová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

S maminkou Toníka spolupracuji prostřednictvím terénní asistenční služby od října 2019.

Od té doby jsem jak s maminkou, tak s oběma jejími chlapci v pravidelném kontaktu. Klientka pracovala od ledna 2020 jako uklízečka, v srpnu jí bylo diagnostikováno onkologické onemocnění, v září podstoupila zákrok. Od té soby je v dlouhodobé pracovní neschopnosti, dochází k postupné rekonvalescenci.

Z důvodu dlouhodobé nemoci došlo v rodině k poklesu příjmů. Paní si vyřídila příspěvek na bydlení, na dávky hmotné nouze už jí nárok nevznikl. Příjem rodiny tvoří nemocenská, příspěvek na bydlení, přídavky na děti a nízké výživné na obě děti. Převážná část příjmu jde na nájem, zbytek zůstává na jídlo, pravidelné platby (paušálu, internet atd.) a ošacení.

Klientka mi sdělila, že by do patrové postele, kterou získala darem od své sestry, potřebovala pro syny nové matrace. Postel dostala i s matracemi, jsou to však matrace, které používaly ještě děti její sestry. Navíc jsou to tenké molitanové matrace, které mají výšku cca 5 cm.

Maminka by ráda pro Tondu pořídila novou a kvalitní matraci, která by mu zaručila zdravý a pohodlný spánek. Hoch si stěžuje na to, že při spaní v posteli cítí skrz matraci rošty, spaní je hodně nepohodlné. V současnosti s ohledem na dlouhodobou pracovní neschopnost a pokles příjmu, nemá maminka finance na to, aby mohla pořídit nebo našetřit na matraci pro syna.

Finanční dar od Patrona dětí pomůže ke koupi nové matrace pro Tondu. Ten se díky Vám vyspí pohodlně a kvalitně, pln sil a energie do nového dne.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,514 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tonda má sice príma postel, ale v ní jen tenkou molitanovou matraci

Tonda moc rád jezdí na kole nebo běhá po venku. Miluje veškerá domácí zvířata, která jsou u jeho blízké rodiny a často ji navštěvuje. Rád pomáhá s jakýmikoli pracemi kolem hospodářství. Do všeho je velmi zapálený. Má silnou oční vadu, často nevidí nebo nehledí, kam šlápne, i proto se u nás oblečení pere téměř denně nebo obden.

Obracím se na Patrona dětí s žádostí o příspěvek na matraci pro mého syna Toníka. Dostali jsme od mé sestry patrovou postel, jsou zde i matrace, ty jsou však už minimálně 8 let staré. Spaly na nich už děti mé sestry. Navíc jsou velmi tenké, molitanové a Tonda si stěžuje, že když v posteli leží, cítí skrz matraci rošt.

Proto bych příspěvek využila na pořízení nové matrace, abych mohla synovi zajistit kvalitnější a pohodlnější spánek. Také bych tím chtěla předejít případným zdravotním komplikacím (např. bolest zad). V současnosti, s ohledem na svůj příjem, nejsem schopna zakoupit nebo našetřit finance na nové matrace. Navíc vlivem covidové situace, kdy byli oba kluci dlouhodobě doma, byly i naše výdaje mnohem vyšší, než kdyby chodili do školy.

Jsem se svými dvěma syny sama. Mám Pepu (12 let) a Tondu (9 let). Bydlíme v pronajatém bytě 2+1. Do srpna 2020 jsem pracovala jako uklízečka, v srpnu téhož roku mi bylo diagnostikované onkologické onemocnění. V září jsem podstoupila operaci a od té doby jsem v rekonvalescenci a v pracovní neschopnosti. Příjem rodiny je nemocenská, přídavky na děti, příspěvek na bydlení a výživné pro kluky. Po zaplacení nezbytných výdajů, nám zbývá velmi málo na jídlo a další potřeby. Našetřit je téměř nemožné. Proto budu vděčná za jakýkoli příspěvek. Předem děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě