Matyáškovi na chvilku zklidnění a soustředění

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

tablet; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Viktor  Macek
Patron příběhu

Viktor Macek

rodinný přítel

Komentář patrona

Matyášek se narodil společně se svým bráškou-dvojčetem. A zatímco bráška je zdravý jako řípa, Matyášek má Downův syndrom. Rodiče ho však přijali s láskou a krásně se o něj starají. Matyášek bývá hodně neklidný a tím, co ho zaručeně zklidní, jsou hry a pohádky vhodné pro jeho celkový rozvoj, kterým se věnuje na tabletu. Stávající tablet se ale rozbil a na nový nejsou finance. Proto žádáme o příspěvek prostřednictvím Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,932 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Matyáška, který se narodil s Downovým syndromem

Matyášek je skoro desetiletý kluk s Downovým syndromem. Chodí do speciální školy, bohužel ale neumí číst ani psát. Jeho velkým koníčkem je sledování pohádek (nejoblíbenější jsou ty s Mickey Mousem) a poslouchání hudby. Matyášek také rád hraje hry, které dětem jako je on pomáhají s rozvojem.

Matyášek je mentálně retardovaný a někdy je těžké ho zvládnout. Časem se ale ukázalo, že ho zklidňuje právě sledování pohádek a hraní různých her na tabletu. Jedná se o hry, které mentálně postiženým dětem předkládají informace v podobě, které jsou schopny porozumět. Díky tabletu se dá s Matyáškem také lépe komunikovat, a to za pomoci speciálních kartiček. Manipulací s tabletem navíc trénuje jemnou motoriku. Tablet se však nedávno rozbil a rodina, která se ještě stará o Matyáškova zdravého brášku-dvojče, nemá peníze na nový.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě