Matyáškovi na elektrický invalidní vozík

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

elektrický invalidní vozík; dar zajišťuje Ortoservis s.r.o.

Obrázek daru
Eva  Žemličková
Patron příběhu

Eva Žemličková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Matyášek je syn mojí nejlepší kamarádky, se kterou se znám bezmála 40 let. Považuji je za svoji rodinu a Matyáška vnímám jako svého synovce. Matyášek se bohužel narodil s těžkým fyzickým postižením, přesto je to však rodinné sluníčko a smíšek. Má staršího bratra Dominika a společně s maminkou bydlí v rodinném domě, který je upraven podle Matyáškových potřeb. Tatínek ve společné domácnosti už několik let nežije. Největší oporou jim je momentálně babička, té však už pomalu ubývají síly. Maminka by Matymu ráda pořídila elektrický invalidní vozík, který pro něj představuje první krok k vlastní samostatnosti. S vozíkem by se sám mohl vydat ven, nebyl by na nikom tolik závislý. Protože se ale jedná o velký výdaj, který si maminka nemůže dovolit, prosí o pomoc vás.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Příběh tělesně postiženého Matyáška, který touží po volnosti pohybu

Někteří lidé mají dar vidět svět jen v hezkých barvách. Věří, že vše zlé je pro něco dobré, a svým optimismem dokáží nakazit i druhé. A to je přesně případ našeho Matyáška. Kam se hne, tam rozdává dobrou náladu a pozitivní energii. Každého si okamžitě získá svou veselou povahou. Miluje hudbu a je pravidelným účastníkem různých koncertů. Nezřídka si také prozpěvuje. V jeho společnosti člověk prostě nemůže být smutný. Přitom to sám nemá vůbec snadné.

Matyášek se narodil už ve 31. týdnu těhotenství. Vážil pouhých 1 450 gramů a na první pohled bylo zřejmé, že se potýká s tělesným postižením. Dnes, ve svých jedenácti letech nechodí, bez opory nesedí a je plně odkázaný na moji péči. Pohybuje se výhradně na mechanickém vozíku.

Jak Matyášek roste, čím dál víc touží po samostatnosti. Rád by byl třeba venku s kamarády sám, beze mě, protože ale svůj mechanický vozík nedokáže ovládat, musím být neustále poblíž. Moc bych si pro něj přála elektrický vozík, díky kterému by získal alespoň částečnou samostatnost. Pojišťovna nám však na něj nepřispěje. Před dvěma lety nám totiž pomohla s nákupem Matyáškova současného vozíku, na elektrický zatím nemáme nárok. Pro mě samotnou je však částka potřebná na jeho pořízení příliš velká. O Matyáška a jeho staršího brášku Dominika se totiž starám sama a na vozík bohužel našetřit nedokážu.

Možnost volného pohybu je Matyáškovým největším snem a já udělám všechno pro to, abych mu tento sen splnila. Pomůžete mi s tím, prosím?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě