Matyáškovi na hiporehabilitace

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hiporehabilitaci na půl roku; dar zajišťuje Hiporehabilitační sdružení občanů FALCO Kladno o.s.

Obrázek daru
Lucie  Bečvářová
Patron příběhu

Lucie Bečvářová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Matyášek bezprostředně po svém narození absolvoval řadu operací a spoustu času strávil po nemocnicích. Dnes už je konečně doma a všichni si zvykají na náročnou péči o něj. Rodiče s ním pravidelně cvičí a rehabilitují, což přináší své ovoce. Ve 28 měsících umí pít z láhve, dokáže se otočit na bříško a s pomocí se postaví na nožičky. Matyášek má totiž svalovou hypotonii, která mu brání v samostatném pohybu. S posílením nohou mu velmi pomáhají hipoterapie, kterých by proto měl absolvovat co nejvíc. Rodina však na jejich dlouhodobé financování nemá dostatek finančních prostředků, proto se společně obracíme na Patrona dětí s žádostí o pomoc. I když Matyášek nikdy nebude stoprocentně zdravý, všichni věříme, že jednou bude vést normální život. Potřebuje k tomu však naši pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 18,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Matyáška, jehož život je plný zdravotních komplikací a operací

Matyášek se narodil v říjnu roku 2016 císařským řezem. Byl krásným a zdravým miminkem. Dva dny po jeho příchodu na svět, když už jsme se pomalu připravovali na cestu domů za taťkou a starším synkem, se však všechno změnilo. Při ranní vizitě doktor Matyáška prohlédl a s lehkými obavami řekl, že na jeho srdíčku slyší šelest. „Nemusí to být nic vážného“ říkal, „později to ale ještě zkontrolujeme“. Snažila jsem si nepřipouštět, že by Matyáškovi mohlo něco být, klidně jsem ho vzala do náručí a začala ho kojit. Z ničeho nic však začal plakat a sestřička, která tam byla s námi, se ho snažila uklidnit. Najednou se mě zeptala, jestli se mi Matyášek nezdá promodralý. Mně modrý nepřipadal, nicméně jsme začaly zkoumat, proč začal tak najednou plakat. Došly jsme k tomu, že usíná u kojení, takže ho musím budit, což se mu nejspíš nelíbí. Dohodly jsme se však, že při dalším kojení bude napojený na monitor. Dodnes děkuji Bohu, že to sestřičku napadlo. Monitor totiž později ukázal, že se z neškodného šelestu na srdci vyvinula srdeční vada. Matyášek pak rovnou putoval na JIP do dětského kardiocentra ve FN Motol.

V kardiocentru nám řekli, že má náš synek tzv. syndrom hypoplastického levého srdce a vysvětlili nám, že Matyáška čekají celkem 3 operace. První operaci Matyášek podstoupil jako pětidenní miminko. Bohužel se objevila řada komplikací, kvůli kterým museli lékaři provést 4 reoperace. Selhaly mu ledviny, 40 dní byl připojen na dýchacích přístrojích, a protože to jeho tělíčko nezvládalo, musel být několikrát přepojen na mimotělní oběh. Kromě nás k němu pravidelně docházela také fyzioterapeutka a ergoterapeutka. Dlouho to vypadalo, že to Matyášek nezvládne, ale my jsme mu věřili a on bojoval jako lev!

V prosinci následovala další operace, která se opět neobešla bez problémů. Došlo při ní k porušení funkce bránice, která začala utlačovat pravou plíci. Matyášek tak podstoupil další zákrok, který mu naštěstí pomohl. Jeho stav se začal lepšit, takže nás koncem ledna pustili domů. Tam jsme ale dlouho nepobyli, protože měl Matyášek stolici plnou krve. V nemocnici zjistili, že má vřed na dvanácterníku, takže ho čekala další operace. Naštěstí to dobře dopadlo a mohli jsme jet brzy domů.

Matyášek má už 2 roky, stále ale nemluví a nechodí. Jedním z přidružených problémů je totiž svalová ochablost, tzv. hypotonie, kvůli které dostatečně neovládá své nohy. O Vánocích se začal plazit a sám se posazovat, z čehož máme obrovskou radost. Hodně mu také pomáhají lázně, které jsme absolvovali loni v září. Matyášek si tam vyzkoušel hipoterapii, kterou nám doporučila fyzioterapeutka a která se mu moc líbila. Hipoterapie však není hrazena zdravotní pojišťovnou a je poměrně drahá, proto jsme se obrátili s prosbou o finanční pomoc na Vás. Budeme vděční i ze ten nejmenší finanční dar. Hipoterapie Matyáška posunují ve vývoji a dávají mu šanci na to, že jednou bude žít normální život.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě