Matyáškovi na letní tábor plný dobrodružství

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní čtrnáctidenní tábor Na Ostrůvku 2018

Obrázek daru
Věra Hanousková
Patron příběhu

Věra Hanousková

vedoucí kroužku Mladí ochránci přírody

Komentář patrona

Matyáš je členem přírodovědného klubu Čejka – Mladí ochránci přírody, kde jsem jednou z vedoucích. Žije pouze s maminkou a mladší sestrou. Bohužel mají málo peněz. Finanční dar Matyášovi umožní účast na táboře, kde se setká s dětmi se stejnými zájmy a kde si může najít nové kamarády.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Matyášek (10 let) je jediný chlap v naší malé rodině, a nejen v ní. Dokonce i ve škole a v přírodovědeckém kroužku jsou samá děvčata. Má ale jednoho dobrého kamaráda, se kterým by rád vyrazil na 14 dní na letní tábor. Bohužel jsem matka samoživitelka a tábor mu nemohu zaplatit.

S Matyáškem a jeho sestřičkou Káťou bydlíme v malém domku. Otec dětí od nás odešel před pěti lety. Problémy v našem soužití začaly tím, že přišel o práci. Potom ztratil všechny své kamarády, začal se po nocích toulat a hrát hry. Nadělal spoustu dluhů. Kvůli němu jsme málem o všechno přišli, ale díky našim přátelům a známým se nám podařilo všechno ustát. Vztah ale nevydržel. Zpočátku se otec snažil být s dětmi v kontaktu, ale teď už jsme o něm 4 roky neslyšeli. Dětem se neozývá a na jejich výchově se nepodílí.

To, že jsem na děti zůstala sama, má za následek nedostatek peněz na jejich volnočasové aktivity. Tábor, o kterém Matyášek sní, je bohužel nad moje finanční možnosti. Hodně mě to mrzí, hlavně když vím, jak moc by si to v klučičím kolektivu v přírodě užil. Na táboře by si odpočinul od všudypřítomné ženské společnosti a zažil nejedno dobrodružství.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě